Bakan Soylu ve Özgür Özel birbirlerine dava açacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu’nda, kendisiyle ilgili söylediği sözler nedeniyle CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e dava açacağını belirtti. Özgür Özel de “Bugün ne olduysa dava açmaya karar verdi. Zaman aşımına uğramamış ne konu varsa ben de ona dava açacağım" ifadesiyle dava açacağını duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Aralık 2021 10:47
Bakan Soylu ve Özgür Özel birbirlerine dava açacak

TBMM Genel Kurulu’nda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesi ve 2020 yılı kesin hesapları görüşmeleri gergin geçti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, grup başkan vekillerinin ardından söz aldı. Soylu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in kendisine yönelik sözlerini anımsatarak “Birincisi; bana, şahsıma hakaret eden Özgür Özel’i mahkemeye vereceğim. İnşallah hakim ehliyet verir de ceza alır. İki; hiç endişe etmeyin, Allah’a şükür, Recep Tayyip Erdoğan, Doktor Devlet Bahçeli Bey… Size bir şey söyleyeyim; geliyor gelmekte olan” dedi.

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre, Özgür Özel de Bakan Soylu’ya yönelik şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bugün ne olduysa dava açmaya karar verdi. Zaman aşımına uğramamış ne konu varsa ben de ona dava açacağım. Akıl baliğ meselesini tartışıyor. Cezai ehliyeti var mı filan? Sayın Bakan, herhalde çocukları uzak tutamadığı bazı kimyasallardan kendini de uzak tutamıyor. Neyin kafası bu ben de anlamadım.”