Bahçeli’den Erdoğan’a Kapak’lı Yanıt!

Bahçeli’den Erdoğan’a Kapak’lı Yanıt!
Erdoğan'ın Bahçeli'ye yönelik "Uygur Türklerinin yaşadığı yere gittin mi?" eleştirisine, MHP liderinin bir yıl önce yanıtı ortaya çıktı.MHP lideri Devlet Bahçeli bugün Twitter hesabından söylediği “Herkes Kobani’yle...

Erdoğan'ın Bahçeli'ye yönelik "Uygur Türklerinin yaşadığı yere gittin mi?" eleştirisine, MHP liderinin bir yıl önce yanıtı ortaya çıktı.

MHP lideri Devlet Bahçeli bugün Twitter hesabından söylediği “Herkes Kobani’yle yatıp kalkıyor, Nişantaşı’ndan Yüksekova’ya kadar önüne gelen Kobani’deki iki terörist grubun kapışmasını mesele ediyor. Doğu Türkistan’daki Çin zalimliğini kimseler konuşmuyor, ağzına dahi almıyor. Kobani’ye ağlayanlar, Kaşgar’a gülüyor ve zulme ortak oluyor.” sözlerine jet yanıt veren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, katıldığı bir iftar programında isim vermeden Bahçeli2ye değinerek “Ya sen, Uygur Türklerinin yaşadığı yere hayatında bir kere gittin mi? Vatanlarından ayrılan Uygur Türklerini vatandaşlığa kabul eden ülke biz olduk. Sen neredeydin ya?” dedi.

Ancak Erdoğan’ın Devlet Bahçeli’ye aynı soruyu bir yıl önce de sorduğu ve Bahçeli’nin de bu soruya Uygur Türklerini ziyaret ederken çekilmiş fotoğraflarla, kendi ifadesiyle “kapak” gibi bir cevap verdiği ortaya çıktı.

2014′te Uygur Türkleri ile çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Bahçeli, Erdoğan’a hitaben “Benim Urumçi’ye hiç gitmediğimi söyleyen bu adamın, sizlerle paylaşacağım şu fotoğraflar yalanlarına kapak olsun” diye yazmıştı.