"AYM Bu Kararıyla Doğruları Söylemek Suç Değildir Dedi"

"AYM Bu Kararıyla Doğruları Söylemek Suç Değildir Dedi"
Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, ifade ve basın özgürlüklerinin ihlal edildiğine ve ihlalin ortadan kaldırılması için kararın ilgili Mahkemeye...

Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, ifade ve basın özgürlüklerinin ihlal edildiğine ve ihlalin ortadan kaldırılması için kararın ilgili Mahkemeye gönderilmesine karar verdi. Karar, TBMM'de bulunan partililer tarafından memnuniyetle karşılandı.

SİYASİLERDEN İLK TEPKİLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AYM kararını twitter hesabından attığı mesajla değerlendirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa Mahkemesi'nin tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için verdiği hak ihlali kararını twitter hesabından paylaştığı mesajla değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Anayasa Mahkemesi verdiği kararla "doğruları söylemek suç değildir" dedi. Can Dündar, Erdem Gül ve tüm gazetecilere özgürlük diliyorum" ifadelerini kullandı.

"SEVİNÇLE KARŞILADIK ANCAK MAHKEME KARARLARI ÜZERİNDEN PARTİMİZ İTHAM EDİLMEMELİ"

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Sevinçle karşıladığımızı ifade etmek istiyorum. Ancak hepinizin bildiği gibi mahkeme kararları üzerinden partimizin ve iktidarımızın itham edilmesini doğru bulmuyorum. Bu yargının işidir. Yargı kendi içerisindeki sürecin de usulü gözden geçirmiş bu kararı vermiştir. Tekrar hayırlı olmasını ümit ediyorum"  dedi.