Antalya’da 10 Binler 19 Mayıs İçin Yürüdü

Antalya’da 10 Binler 19 Mayıs İçin Yürüdü
Antalya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen 'fener alayı'na on binlerce kişi katıldı.Geleneksel hale gelen fener alayı, Konyaaltı Varyantı'ndan başladı. Ellerine aldıkları...

Antalya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen 'fener alayı'na on binlerce kişi katıldı.

Geleneksel hale gelen fener alayı, Konyaaltı Varyantı'ndan başladı. Ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılmak için Antalyalılar sokağa akın etti.

Aralarında görme engellilerin de olduğu her kesimden, her yaştan on binlerce kişinin önünde Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal, CHP milletvekili adayları Çetin Osman Budak ile Mustafa Mustafa Akaydın yer aldı.

Elden ele 600 metre uzunluğunda Türk bayrağının açılıp taşındığı yürüyüşte Muratpaşa Belediyesi'nin dağıttığı meşaleler yakıldı.

Yürüyüşte zaman zaman 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz', 'Türkiye laiktir laik kalacak','Türkiye Türktür Türk kalacak' gibi sloganlar atıldı.

MEYDANDA 100 BİN KİŞİ

Fener alayı Cumhuriyet Meydanı'na ulaştığında ise alanın tamamı doldu. Yaklaşık 100 bin kişi, meydanda sanatçı Sıla'nın konserini dinleyip, şarkılarına coşkuyla eşlik etti.