Annesine Kızdı Evlerini Yaktı

Annesine Kızdı Evlerini Yaktı
ANTALYA'da annesiyle henüz belirlenemeyen nedenle tartışan Barış Y., kimsenin olmadığı bir anda oturdukları apartman dairesini ateşe vererek kaçtı.Kepez İlçesi, Ahatlı Mahallesi Mehmet Kartal Apartmanı’ndaki olay, saat 22.30...

ANTALYA'da annesiyle henüz belirlenemeyen nedenle tartışan Barış Y., kimsenin olmadığı bir anda oturdukları apartman dairesini ateşe vererek kaçtı.

Kepez İlçesi, Ahatlı Mahallesi Mehmet Kartal Apartmanı’ndaki olay, saat 22.30 sıralarında meydana geldi. Psikolojik sorunları nedeniyle vatani görevini yaptığı birliğinden izne gelen Barış Y., akşam saatlerinde annesi Ediz Y. ile henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Tartışmanın ardından anne Ediz Y. evden ayrılınca yalnız kalan Barış Y., 4 katlı apartmanın üst katındaki daireyi ateşe vererek kaçtı. Barış Y., kaçarken karşılaştığı komşusuna da evi yaktığını söyledi. Haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede gelen itfaiye ekipleri, binayı tahliye ederek yangına müdahale etti. Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen daire kullanılamaz hale geldi. Maddi hasara yol açan yangın nedeniyle soruşturma başlatan polis, Barış Y.'nin daha önce de birkaç kez evi yakma girişiminde bulunduğunu belirledi. Polis, Barış Y.’yi yakalamak için çalışma başlattı.