Anne ve babasına 2 saat işkence yapan kişi tutuklandı

Sinop'ta Yaşar Bozel anne ve babasını para vermedikleri gerekçesiyle 2 saat boyunca dövdü. Vücudunda kırıklar olan çift hastaneye kaldırıldı. Anne Fatma Bozel, oğlunun bir ara odun motorunu da çalıştırmak istediğini ancak motorun çalışmadığını anlattı.

Sinop'un Dikmen ilçesinde Yaşar Bozel 28 Haziran'da otomobilini tamir ettirmek için annesi Fatma ile babası Kemal Bozel'den para istedi.

2 saat boyunca darp etti

Bozel çifti ise paralarının olmadığını söyledi. Bunun üzerine Yaşar Bozel, anne ve babasına saldırdı, 2 saat boyunca baston, koltuk değneği ve balta sapıyla dövdü. Gelen sesleri duyan komşuların ihbarı üzerine adrese jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Gözaltına alındı

Sağlık ekipleri, Bozel çiftini Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Vücutlarının birçok yerinde kırık ve morluklar oluşan Fatma ve Kemal Bozel çifti, oğullarından şikayetçi oldu. Yaşar Bozel, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

para-vermeyen-anne-ve-babasini-hastanelik-etti-3682-dhaphoto10.jpg

'Vücudumda kırıklarım var, bizi kapıya attı'

Oğlunun sarhoş olduğunu belirten Fatma Bozel, "Akşam namazını kıldım, evin yanına geldi. Arabasına tamirat yapacaktı. 'Araban iyi oldu mu?' dedim. 'Parçalarını aldım, para yetmedi' dedi. Fakat sarhoştu. Hiçbir şey demeye gerek kalmadı. Tabağı yere vurdu. Sonra da kalktığı gibi bizi bu hale getirdi. Hiç bizi dinlemedi. Vücudumda kırıklarım var, bizi kapıya attı. Bir eşime vurdu, bir bana vurdu. Evin önünde çok darbe yedik" dedi.

para-vermeyen-anne-ve-babasini-hastanelik-etti-3682-dhaphoto4.jpg

'Odun motorunu çalıştırmaya çalıştı'

Oğlunun uzun süre kendilerine vurduğunu ifade eden Fatma Bozel, "Zaten beyin felci geçirdim. Koltuk değnekleri ile yürüyorum. Koltuk değneklerini üstümüzde parçaladı. Koltuk değneğinin parçası bir ara düştü. O ara aldım, savurdum. Başına geldi sanırım. Acır mıyım? Acımam. Koltuk değnekleri ile vurunca sonra gitti, odun motorunu çalıştırmaya çalıştı. Fakat çalışmadı. Bunu yapan doğurduğum evlat. O sarhoş. İşi, gücü para. Madde bağımlılığı vardı ama bırakıyordu. 'Arabanın parçaları için para lazım' dedi. Biz de 'Yok' deyince üstümüze barut gibi parladı" diye konuştu.

Tutuklandı

47 yaşındaki Yaşar Bozel, jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Bozel, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Kaynak:DHA