'AKP Ve Devletiyle Mücadele Ediyoruz'

'AKP Ve Devletiyle Mücadele Ediyoruz'
Ağbaba 7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler kapsamında Ataköy Mahallesinde mitinge dönüşen bir toplantı gerçekleştirdi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, sadece AKP...

Ağbaba 7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler kapsamında Ataköy Mahallesinde mitinge dönüşen bir toplantı gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, sadece AKP milletvekili adayları ile mücadele etmediklerini dile getirerek, AKP devleti ile, Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile de mücadele ettiklerini söyledi.

Ağbaba 7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimler kapsamında Ataköy Mahallesinde mitinge dönüşen bir toplantı gerçekleştirdi. Mahalle toplantısına İstanbul Milletvekili Melda Onur ve CHP Parti Meclisi Üyesi, ve İzmir Milletvekili Adayı, Gazeteci Tuncay Özkan, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Milletvekili Adayları ve parti yöneticileri de katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğin toplantıda konuşan Ağbaba, "CHP'nin bir amacı var. Bilin ki CHP hırsız yetiştirmeyecek, ahlaksız gençler yetiştirmeyecek, yalancı yetiştirmeyecek " dedi.

Mahalle toplantısında ilk olarak konuşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya'da CHP'nin Milletvekili sayısının arttırılması gerektiğini söyleyerek, "Malatya'nın sesinin gerek mecliste gerekse de Türkiye'de daha gür çıkması için Malatya'da milletvekili sayımızı arttıralım" dedi.

ÖZKAN: GELİN TÜRKİYE'Yİ HEP BERABER YÖNETELİM

Cezaevindeyken Veli Ağbaba'nın kendisinin her zaman yanında olduğunu ifade eden Özkan şunları söyledi: : “Vatandaşlarımız benim karanlık günlerimin dostlarıdır. Bizlerin arasındaki bağ ise aşk'dır. Aşk dememde şundandır, Aşk her zaman eksikleri tamamlar. Bizlerin özgürlük eksiği vardı sizlerin aşkı sayesinde tamamlandı. Aşk geleceğe duyulan özlemdir. Bu geleceğin içinden de CHP’yi iktidar getirir. Silivri'de bizi bir hücreye koydular. Ellerimizi iki yana açtığımızda duvarlarına değiyoruz, üst katın kanalizasyon borusunu çıkartmışlar hücrenin içine akıyor. Hücrenin duvarı yem yeşil küf tutmuş. Ben o küfe gönül bahçem diyorum. Çok sonra bir baktım küfün içinde bir tane çiçek açmış O çiçeği gördükten sonra dedim ki Tuncay 'bu küflü duvarda umut yaşıyorsa ve umut varsa sende direneceksin, asla teslim olmayacaksın zalime' çünkü direnenler kazanıyor. Direndik kazandık, direndik kazanacağız ve iktidar olacağız. Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Burası ise baba ocağımızdır. Cumhuriyet Halk Partisinin sofrası herkese açıktır. Herkes buyursun gelsin, AKP'ye oy veren diğer partilere oy veren kardeşlerimize soframızda yer var. Bizler sizi o sofraya çağırıyoruz, buyurun gelin Türkiye'yi hep beraber yönetelim çünkü biz iktidar oluyoruz" ifadelerini kullandı.

ONUR: 8 HAZİRAN'DAN SONRA İKTİDAR MİLLETVEKİLİ OLARAK GELECEĞİZ

İstanbul Milletvekili Melda Onur da yaptığı konuşmada “Milletvekili olarak Veli beyin daveti üzerine Kürecik'te yaşam hakkının ihlali olan füze kalkanına karşı yürüdük” diyerek şunlara söyledi: “Veli ağbaba ile 4 yıllık milletvekilliği dönemimizde omuz omuza vererek çalıştık. Veli bey bir gün bize Malatya'da Kürecik sorunu var gelir misin dedi, bende gelirim tabi dedim ve çıktık Malatya'ya Kürecik'e yaşam hakkının ihlaline karşı durmak için geldik. Birçok defa Malatya’ya geldim. Bugün yine Malatya'dayım. 8 Haziran'dan sonra ise iktidar milletvekili olarak geleceğiz” şeklinde konuştu.

AĞBABA: “AKP, SİYASİ DAVALARLA, KUMPASLARLA MİLLETİ TERBİYE ETMEYE ÇALIŞTILAR”

AKP, siyasi davalarla, kumpaslarla milleti terbiye etmeye çalıştı diyen Ağbaba, “Siyasi davalar ile Ergenekon davası, balyoz davası, oda TV, KCK gibi davalar ile insanları terbiye etmeye çalışıyorlardı. 2011 seçimlerinde bu meydandan vatandaşlarımıza bir söz verdik, İktidar olursak bu davaları kökten çözeceğiz, muhalefet olur isek bu siyasi davaların üzerine gideceğiz ve bu davalardaki hukuksuzluğu Türkiye'ye duyuracağız dedik. Tuncay Özkan sadece muhalif olduğu için cezaevine atıldı, sadece iktidardan farklı düşündüğü için cezaevine atıldı. CHP olarak onun ve tüm diğer mağdurların özgürlük mücadelesinde yanlarındaydık." dedi.

AĞBABA: “EMEKLİYE İKİ İKRAMİYE DİYORUZ, CEVAP VEREMİYORLAR İFTİRA ATIYORLAR”

Ağbaba 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerin daha önceki seçimlerden farklı olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti, "Bizler daha önceki seçimlerde iktidarı eleştiriyorduk. Şimdi ise projelerimizi anlatıyoruz iktidar bizi eleştiriyor. Her gün yeni yeni laflar türettiler. ‘Kaynak bulamaz, emekliye iki maaş ikramiye veremez, mazotu 1,5 lira yapamaz.’ Dediler. Ama bizim projelerimizin hepsi halk tarafından kabul görmüş durumda. Ama hala Bizler emekliye iki maaş ikramiye vereceğiz diyoruz, cevap veremiyorlar iftira atıyorlar. Asgari ücreti 1.500 lira yapacağız diyoruz onlar CHP İmam Hatip Liselerini kapatacaklar diyorlar. Bizim vaatlerimizle İmam Hatip liseleri ile ne alakası var. Ama iftira atmaktan geri durmuyorlar.”

AĞBABA: “HEPİMİZİN KUTSAL KİTABINI ELİNDE SALLAMA, OĞLUNA VER OKUSUN AHLAKLI OLMAYI DÜRÜST OLMAYI ÖĞRENSİN”

Ağbaba, “Bizler sadece AKP'nin 6 adayı ile mücadele etmiyoruz. O 6 Milletvekili adayının hepsi bana hafif gelir. Bizler bu seçimleri AKP gibi yapmadık oy kullandıkları aday adayları çıkmadı hiç aday olmayanlar listeye girdi. Bizler birde sadece adaylar ile mücadele etmiyoruz. Başbakanla yarışıyoruz, ‘herkes tarafından tarafsızlığı onaylanmış’ Erdoğan'la da yarışıyoruz. Tarafsız, insanlar arasında ayrım yapmayan bir Cumhurbaşkanımız var. Cumhurbaşkanı şimdi ise CHP ateist bir nesil yetiştirmek istiyor diye iftira atıyor. CHP'nin bir amacı var. Bilin ki CHP hırsız yetiştirmeyecek, ahlaksız gençler yetiştirmeyecek, yalancı yetiştirmeyecek. Erdoğan hepimizin kutsal kitabı olan Kur'anı Kerim'i eline alıp seçim meydanlarında gösteriyor. Kur'an-ı Kerim'i seni dinleyen gariban, yoksul kardeşlerimize gösterme. Kur'an-ı Kerim'i Mehmet Cengiz'e göster, Bilal Erdoğan'a göster belki biraz ahlak alır, dürüstlük öğrenir.”

AĞBABA: “HDP'NİN BARAJ PROBLEMİ YOK”

Ağbaba, "CHP'nin oyları fazla oyların bir kısmını bir başka partiye verelim ki AKP'nin gücü zayıflasın gibi sözleri söyleyen arkadaşlarımızın tamamı 2011 yılındaki seçimlerde oylarını bizlere verdi. Malatya'dan gidecek 5-10 bin oy ile HDP milletvekili çıkaramaz, bunun baraja da bir katkısı olmaz. Zaten HDP'nin baraj problemi yok. HDP'nin Malatya'dan milletvekili çıkarma şansı yok, o oylar verilirse, AKP hakkı olmadan bir milletvekili fazladan çıkarır. Dolayısıyla CHP'nin de bir milletvekili eksik olur" şeklinde konuştu.