Ahmet Sever’in Abdullah Gül Kitabına İlk Tepki

Ahmet Sever’in Abdullah Gül Kitabına İlk Tepki
Taner Yıldız:Böyle bir kitabın yazılmasıyla kimler hangi şekilde yararlanmaktadır.11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev yaptığı dönemde başdanışmanı olarak görev yapan gazeteci Ahmet Sever’in kitabı Ankara kulislerini...

Taner Yıldız:Böyle bir kitabın yazılmasıyla kimler hangi şekilde yararlanmaktadır.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev yaptığı dönemde başdanışmanı olarak görev yapan gazeteci Ahmet Sever’in kitabı Ankara kulislerini de hareketlendirdi. “Bol Gündeme bomba gibi düşen “Bol Erdoğan eleştirili” kitaba AKP kanadından ilk tepki Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan geldi.

Kitapla ilgili konuşan Bakan Yıldız “Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan arasında ayrılık oluştuğu intibasını vermektedir bazı cümleler. Ben buna katılmıyorum. Tarihi gerçeklerin bir danışman vasıtası ile anlatılıyor olması üslubun gerisinde kalmıştır. Uslup esasın önüne geçmiştir.  Anne baba şefkati ile bakan her iki cumhurbaşkanımızın bakışını değiştirmeyecektir. İki samimi insanın arasına bu tip cümleler girmez. Her iki kurucu üyesinin de birbirine olan samimiyeti bizler tarafından bilinmektedir.” dedi.

“FARKLI OLABİLİR”

Kitabın üslubunu eleştiren Taner Yıldız şöyle devam etti “Anne baba şefkatinden bahsettim. Tabiki mizaçlar farklı olabilir. Esasında davaya olan bağlılıkları ön plandadır. Bu yüzden böyle bir kitabın üslubunun esasının önüne geçecek şekilde olması da enteresandır. Bu konuya üzülenler ve sevinenlere bir bakın. Ben sevinenler arasında değilim. Böyle bir kitabın yazılmasıyla kimler hangi şekilde yararlanmaktadır. Bu kitabın ana orjininin tarihi gerçeklerin önünde yürüdüğüne inanıyorum. Her birimiz görevlerde bulunduk. Danışmanlıklar aile içi yapının dışarı vurulması olarak görülmemesi lazım.”