Afyonkarahisar'a Şehit Ateşi Düştü!

Afyonkarahisar'a Şehit Ateşi Düştü!
Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 26 yaşındaki Mustafa Hakan Kaçar'ın cenazesi, ailesinin isteği üzerine Afyonkarahisar'ın Hocalar İlçesi'nde defnedilecek.Sur İlçesi'nde...

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş 26 yaşındaki Mustafa Hakan Kaçar'ın cenazesi, ailesinin isteği üzerine Afyonkarahisar'ın Hocalar İlçesi'nde defnedilecek.

Sur İlçesi'nde sabah saatlerinde çıkan çatışmada yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Hakan Kaçar, yaralanarak Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayan Jandarma Uzman Çavuş Kaçar, şehit düştü.

Şehit ateşi evli olan Kaçar'ın ailesinin oturduğu İzmir'le birlikte baba ocağı Afyonkarahisar'a da düştü. Afyonkarahisar'ın Hocalar İlçesi'ne bağlı Çalca Köyü'nden olduğu belirtilen Kaçar ailesinin yıllardır İzmir'de oturduğu kaydedildi. Şehit haberinin verilmesinin ardından acılı baba Yunus Kaçar'ın, oğlunun Çalca Köyü'ne defnedilmesini istediği ve bunun üzerine şehidin cenazesinin yarın öğle ya da ikindi vakti Çalca Köyü'nde toprağa verileceği belirtildi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ 6 AYLIK EVLİYDİ

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada yaralanıp kaldırıldığı hastanede şehit düşen Uzman Çavuş 26 yaşındaki Mustafa Hakan Kaçar'ın İzmir'deki babaocağına ateş düştü. Henüz 6 aylık evli olan şehidin, annesini 5 yıl önce kaybettiği, 1'i bedensel engelli iki kız kardeşinin bulunduğu öğrenildi. Şehidin gecekondu evi Türk bayraklarıyla süslendi.

Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan Uzman Çavuş Mustafa Hakan Kaçar kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit oldu. Acı haber şehidin İzmir'in Narlıdere İlçesi Ilgaz Sokak'ta oturan ailesine askerler tarafından verildi. Aile şehit için düzenlenecek törene katılmak üzere Diyarbakır'a doğru yola çıktı. Aslen Afyonlu olan şehidin annesi Emine Kaçar'ı yaklaşık 5 yıl önce kalp krizi sonucu kaybettiği öğrenildi.

6 AYLIK EVLİYDİ

Babası Yunus Kaçar'ın yanında seralarda çalıştıktan sonra Uzman Çavuş olan Mustafa Hakan Kaçar'ın yaklaşık 2 yıldır Ağrı'da görev yaptığı ve bir kaç aydır da Diyarbakır'da görevli olduğu belirtildi. Şehidin geçen Ağustos'ta Elif Kaçar ile dünya evine girdiği öğrenildi. Biri bedensel engelli iki kız kardeşi bulunan şehit Kaçar'ın, gecekondu babaevi acı haberin ardından Türk bayraklarıyla donatıldı.

SON KONUŞMA

Şehidin kısa bir süre önce izin alıp İzmir'e geldiği dün de İzmir'deki çocukluk arkadaşıyla cep telefonunda konuşurken "Burası çok karışık çatışmalar sürüyor" dediği öğrenildi. Şehit Uzman Çavuş Kaçar Afyonkarahisar'da toprağa verilecek.