7 İlde PKK Operasyonu

7 İlde PKK Operasyonu
GAZİANTEP merkezli olarak 7 ilde PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 15 kişiden 14'ü tutuklandı.Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK'nın...

GAZİANTEP merkezli olarak 7 ilde PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 15 kişiden 14'ü tutuklandı.

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H içerisinde faaliyetlerde bulunan kişilere yönelik çalışma başlattı. Terör örgütü lehine yasa dışı gösteri ve eylemleri organize edip, sosyal paylaşım sitelerinde PKK propagandası yapıp, Cumhurbaşkanı, kamu kurumları ve güvenlik güçlerine hakaret eden kişiler belirlendi. Çalışmasını tamamlayan polis, savcılık kararıyla kimliği saptanan kişilerin yakalanması için Gaziantep, Adana, Adıyaman, Bursa, Bingöl, Diyarbakır ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyon düzenledi. 7 ilde yapılan operasyonda 15 kişiyi gözaltına alan polis, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda bilgisayar, hafıza kartları, dijital veri depolayıcıları, 7 sprey boya, 1 paket içerisinde çok sayıda plastik eldiven, PKK/KCK terör örgütü içerikli çok sayıda kitap, dergi, poster, afiş, rozet, bileklik, örgütsel dokümanlar ile PDY/FETÖ terör örgütü liderine ait 2 kitap ele geçirdi.

Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanan şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alındıktan sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden biri adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, 14 kişi ise tutuklandı.