Fatih Altaylı: Formula 1 pisti felakete dönüştü

Fatih Altaylı: Formula 1 pisti felakete dönüştü

Formula 1 pistine yönelik tartışmalar sürüyor. Yeni dökülen asfalt pisti kaygan hâle getirdi. Fatih Altaylı bu durumu köşesine taşıyarak "İşgüzarlık" olarak tanımladı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, dünün en çok konuşulan olaylarından Formula 1’in İstanbul Park ayağını köşesine taşıdı. Altaylı, geçtiğimiz hafta “Yeni ökülen asfalt kayganlığı nedeniyle sıkıntı yaratacak” dediğini hatırlatarak “Dün buna bir de yağmur eklenince durum tam bir felakete dönüştü” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2020-11-15-09-53-12.png

Seyir zevki yüksek ancak pilotlar için tehlikeli, dereceler açısından sıkıntılı bir durum ortaya çıktığını söyleyen Altaylı, “Pist onlar için tam bir hayal kırıklığı oldu” dedi.

Formula 1 pilotu Lewis Hamilton’un sözlerine de yer veren Altaylı, işgüzarlık yapıldığını söyleyerek şöyle devam etti:

Hamilton “Niye asfalt dökerek şahane bir pisti mahvettiniz” dedi ve ekledi “Bok gibi olmuş hem de B’si büyük harfle.”

 

Motor Sporları Federasyonu’nun ve FiA’nın “Pis çok iyi durumda değil ama yeni asfalta gerek yok. Birkaç yama ile tamir edilse yeter” demesine rağmen “Fırsattan istifade pisti yenileyelim bari” diye işgüzarlık yapan Ulaştırma Bakanlığı istemeyerek de olsa böyle bir sonuca imza attı.

Binek otomobilleriyle çalışma

Geçtiğimiz gece İstanbul Park pistinde yol tutuşunu artırmak adına gece boyunca binek otomobilleriyle çalışma yapılmıştı. Görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN