Emek Partisi 9'uncu genel başkanını seçti

Emek Partisi 9'uncu genel başkanını seçti

Emek Partisi'nin 9'uncu olağan kongresinde Ercüment Akdeniz genel başkanlığa seçildi.

Emek Partisi'nin 9. Olağan Kongresi Ankara'da gerçekleşti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşen kongrede yapılan seçimde Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz oldu. 

Siyasilerden kongreye mesaj

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Kongrenizin partiniz için hayırlı olmasın diliyoruzm. Ülkemizin ve dünyamızın geçirdiği bu zorlu günlerin bir an önce geçmesi temennisiyle değerli şahsınıza, kongreye katılan tüm parti yöneticilerinize ve üyelerinize selam ve saygılarımı sunuyorum.

HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar: Tekçi otoriter iktidarın neden olduğu siyasal, ekonomik ve toplumsal krizler karşısında demokrasiden, adaletten, barıştan, özgürlüklerden yana olan parlamento içi ve dışı tüm demokratik toplumsal muhalefetle daha fazla mücadele ortalıklığını büyütmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz.

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan: Siyasi iktidarın keyfi uygulamaları ve "olağansütü" koşullarında gerçekleştirdiğiniz 9. olağan kongrenizi devrimci duygularımızla selamlıyoruz.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: Pandemi ve ekonomik kriz koşullarında işçi ve emekçilerin geçimini değil patronların kârlarını korumayı hedefleyen politikalara karşı her zaman omuz omuza olduğumuz Emek Partisi’nin 9. olağan kongresini selamlıyoruz.

KESK Yürütme Kurulu: Emek, demokrasi, barış, hak ve özgürlükler mücadelesinde her zaman yan yana olduğumuz dostlarımızın 9. genel kurulunda başarılar dileriz.