CHP'li  Yavuzyılmaz, Turkcell yönetimindeki AKP'lilerin maaşlarını ortaya çıkardı

CHP'li Yavuzyılmaz, Turkcell yönetimindeki AKP'lilerin maaşlarını ortaya çıkardı

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell yönetiminde görev yapan AKP'lilerin maaşlarını paylaştı. Yılmaz'ın ortaya çıkardığı belgelere göre yönetim kurulu başkanı yıllık 250 bin, üyeler ise 100 bin euro maaş alıyor.

Türk Telekom yönetimindeki AKP'lilerin maaşlarını belgeleriyle ortaya çıkaran CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu kez de Turkcell’deki AKP’li bürokratları ve maaşlarını açıkladı. Yavuzyılmaz, yönetim kurulu başkanının yıllık 250 bin, üyelerin ise 100 bin euro maaş aldıklarını ifade ederek, “2010 yılında belirlenen bu tutarlar bugüne kadar hiç değişmedi” dedi.

Yavuzyılmaz, "Turkcell Yönetim Kurulundaki (YK) AK Partili bürokratların maaşlarını ortaya çıkardık" başlığıyla yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"YK Başkanı yıllık net maaşı 250.000 Avro, YK Üyelerinin yıllık net maaşları 100.000 Avro! 2010'da belirlenen bu tutar, bugüne kadar aynen devam. Kaynak: Turkcell Genel Kurul Tutanakları"

11.jpg22.jpg33.jpg44.jpg

 

55.jpg66.jpg77.jpg88.jpg

 

Deniz Yavuzyılmaz, Turkcell Yönetim Kurulu’nda görev yapan isimleri de yıl yıl açıkladı. İşte o isimler:

Atilla Koç: 59. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı.
Hilmi Güler: 58-59 ve 60. Hükümet Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve halen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı.
Bekir Pakdemirli: 10 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi.
Bülent Aksu: Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı
Hüseyin Aydın: 26 Mart tarihinde görevinden ayrılan Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü

feto.jpg

FETÖ’yü ziyaret eden isim de Turkcell'de 

Turkcell Yönetim Kurulu’nda yer alan AKP 24. dönem Siirt Milletvekili Arif Demirkıran 2012 yılında Pensilvanya’da Fethullah Gülen ile görüşen heyet içinde yer almıştı.