Rusya: Türkiye ve Ermenistan, 'ortak zemin' arama konusunda anlaştı

Türkiye ile Ermenistan arasında Moskova'da düzenlenen görüşme sonrasında Rusya Dışişleri Bakanlığı da bir açıklama yayınladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ocak 2022 17:42
Rusya: Türkiye ve Ermenistan, 'ortak zemin' arama konusunda anlaştı

Sputnik'te yer alan habere göre, Türkiye ile Ermenistan arasında Moskova'da düzenlenen görüşme sonrasında bir açıklama yayınlayan Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türk ve Ermeni temsilcilerin "ortak zemin" aramaya devam etme konusunda mutabakat sağladığını belirtti.

13 yılın ardından bir araya gelen Türkiye ve Ermenistan heyetleri arasında ilki bugün Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan görüşmelere ilişkin yazılı açıklama yayınlayan Rus Dışişleri, "Taraflar, şeffaflık yaklaşımı içinde ve pratik sonuçlara odaklanmış biçimde, kolaydan zora doğru küçük adımlarla ilerleyerek yapıcı, politize edilmemiş bir diyalog yürütmeye hazır olduklarını ortaya koydular" ifadelerini kullandı.

Bakanlık, özel temsilciler Büyükelçi Serdar Kılıç ve Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan'ın bölgede istikrar ve ekonomik refahın tesisi için iki ülke halklarının yararına olacak 'ortak zeminleri' aramaya devam etmeyi kararlaştırdığının altını çizdi.