İsrail'den Cenin'e baskın: 17 yaşındaki Filistinli öldürüldü

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kentine düzenlediği baskın sırasında bir Filistinliyi öldürdü, bir kişiyi yaraladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Mayıs 2022 13:26
İsrail'den Cenin'e baskın: 17 yaşındaki Filistinli öldürüldü

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Cenin'e düzenlediği baskın sırasında 17 yaşındaki bir gencin öldüğü, 18 yaşındaki bir gencin de ağır yaralandığı aktarıldı.

'İsrail askerlerinin mermisiyle öldürüldü'

Cenin kentindeki İbni Sina Hastanesi Müdürü Cani Ebu Cuha da yaptığı açıklamada, hastaneye biri göğsünden ağır yaralı olmak üzere 2 kişinin getirildiğini belirtirken, göğsünden ağır yaralı kişinin müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade etti.

Filistin resmi televizyonu ise 17 yaşındaki Emced Velid el-Fayid'in, Cenin'de İsrail askerlerinin mermisiyle vurularak öldürüldüğünü duyurdu.

Açıklama yapılmadı

İsrail ordusu, Cenin kentine baskın düzenlemesine dair henüz bir açıklamada bulunmadı.

Hayfa Caddesi'nde de silahlı çatışma çıktı

Televizyon daha önceki haberinde de Cenin'deki Hayfa Caddesi bölgesinde İsrail güçleriyle silahlı çatışmaların yaşandığını bildirmişti.

Sene başından beri 55 Filistinli öldürüldü

Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail ordusu bu yılın başından bu yana Batı Şeria, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi'nde yaklaşık 55 Filistinliyi öldürdü.

KAYNAK: Anadolu Ajansı