Gates çiftinin boşanmasına ilişkin yeni iddia

Gates çiftinin boşanmasına ilişkin yeni iddia
Bill Gates ile Melinda Gates'in boşanma kararı aldıklarını duyurmasının ardından çok sayıda iddia konuşuldu. Buna göre, Melinda Gates'in 2019 yılından bu yana boşanma avukatlarıyla görüştüğü öğrenildi.

Wall Street Journal'da yer alan habere göre, geçen hafta boşanma kararını duyuran Gates çiftinin ayrılığının birkaç yıldır gündemde olduğu belirtildi. Konuyla ilgili kişilerin açıklamaları ve WSJ'nin incelediği belgeler, 25 yıldan uzu süren evliliği bitirmek için Melinda Gates'in 2019 yılında boşanma avukatlarıyla görüşmeler yaptığını gösterdi. 

Boşanma kararı alan çift, "Hayatımızın gelecek aşamasında birlikte büyüyebileceğimize inanmıyoruz" açıklamasını yapmıştı. 

'Epstein bağlantısı endişelendirdi'

Bill&Melinda Gates Vakfı'ndan eski bir çalışan, Bill Gates'in ABD'li cinsel taciz ve çocuk istismarı suçlusu Jeffrey Epstein'le eski bağlantısının boşanma kararında rolü olduğunu iddia etti. Eski çalışan, Melinda Gates'in bu konuda 2013'ten bu yana endişeleri olduğunu söyledi.

Gates'in Epstein'le bağlantı kurduğunun ortaya çıkmasının ardından 2019 yılında sözcüsü Bridgitt Arnold bir açıklama yapmış, Epstein'le birkaç defa yardımseverlik üzerine gündemlerle görüştüklerini söylemişti. Arnold, Gates'in Epstein'le görüşmüş olmaktan pişman olduğunu, yanlış karar olduğunu kabul ettiğini söylemişti. 

 

Etiketler :