Benjamin Button hastalığıyla mücadele eden fenomen Adalie yaşamını yitirdi

Hutchinson-Gilford progeria hastalığıyla mücadele eden Adalia Rose Williams yaşamını yitirdi. Williams'ın vefat haberi ailesi tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ocak 2022 17:19
Benjamin Button hastalığıyla mücadele eden fenomen Adalie yaşamını yitirdi

Hutchinson-Gilford progeria hastalığını tüm dünyayla paylaşan Adalia Rose Williams YouTube sayfasında hastalığından bahsettiği videolarla dünyanın dört bir yanında hayranlarına ulaşmayı başardı.

Benjamin Button filminin kahramanının hikayesini anımsatan yaşamıyla sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından takip edilen Williams'ın 12 Ocak'ta yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Ailesi tarafından Facebook'tan yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"12 Ocak 2022, saat akşam 7'de Adalia Rose Williams bu dünyadan serbest bırakıldı.

Sessizce geldi ve sessizce ayrıldı, ama hayatı bundan çok daha fazlasıydı. Milyonlarca insana dokundu ve onu tanıyan herkeste en büyük iz bıraktı. Artık acı çekmiyor ve sevdiği tüm müziklerle dans ediyor. Bunun bizim gerçekliğimiz olmamasını dilerdim ama ne yazık ki öyle.

Onu seven ve destekleyen herkese teşekkür etmek istiyoruz. Yıllarca onu sağlıklı tutmak için çalışan tüm doktorlarına ve hemşirelerine teşekkür ederiz. Aile şimdi bu büyük kaybın yasını özel olarak tutmak istiyor.