Çorlu tren kazasında oğlunu kaybeden anne: Susalım istiyorlar

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen 'Çorlu tren katliamı' olarak anılan tren kazasında eşini ve oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel hakkında iki dava açıldı. Davanın ikinci duruşması 2 Şubat 2020'de saat 10.00’da Çorlu Adalet Sarayı’nda görülecek.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Şubat 2021 10:55
Çorlu tren kazasında oğlunu kaybeden anne: Susalım istiyorlar

2018'de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren kazasında 7’si çocuk olmak üzere 25 kişinin yaşamını yitirdiği katliamda, eşini ve oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel hakkında iki dava açıldı. 

9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eşi Hakan Sel’i kaybeden Mısra Öz’e “Üç maymunu oynamayı tercih eden bir heyet” dediği gerekçesiyle “Kamu Görevlisine Hakaret” suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması 09.02.2021 Salı günü saat 10.00’da Çorlu Adalet Sarayı’nda görülecek.

Çorlu tren kazasında kimler sorumlu? 

Oda Tv'ye konuşan Öz, “Çorlu Tren Katliamı’nın gerçek sorumluları kimlerdir?” sorusuna, “Gerçek sorumlular, o hattın açılmasına karar veren, açan, yatırım yapmayan, eksiklikleri bilerek umursamayanlardır. Kısaca ulaştırma bakanından başlayıp, TCDD bürokratları dâhil yetkili olan herkes sorumludur” dedi.

“Sesi çıkanı susturmak istiyorlar" 

Öz, “Gerçek sorumlular yerine davayı takip eden sizlere neden dava açıyorlar?” sorusuna, “Bu bir yıldırma politikası. Bilirkişilerin yanlı kişiler olduğunu haykırdık, davada yürümeyen her şeyi kamuoyu ile paylaştık, haksızlığı bir bir ortaya döktük. Susalım istiyorlar. Konuşmayalım. Yağmur yüzünden oldu, kader diyelim istiyorlar. Yapmayınca da en çok sesi çıkanı susturmak istiyorlar” dedi.

“Katliam olduğu ortada olan olay üç yıl oldu çözülemedi”

Öz, “Hakkınızda kaç tane dava açıldı?” sorusuna, “Hakkımda iki dava var. Biri 9 Şubatta karara bağlanacak olan 'mahkeme heyetine hakaretten' açılan dava. Bu dava mahkeme heyetine üç maymunu oynuyorlar. Sarayın soytarıları dediğim için açıldı. Hala aynı fikirdeyim. Sözlerimin arkasındayım. Katliam olduğu ortada olan bu olay üç yıl oldu çözülemedi. Hala alt düzeydeki dört sanık ile dava yürütmeye çalışıyorlar. Diğer dava ise sadece bana açılan dava değil. Ben ve ailelerden Hüseyin Şahin, İsmail Kartal. Avukatlarımızdan ise Selvi Yüzbaşıoğlu Saltan, Mürsel Ünder ve Gökmen Yeşil. Polise mukavemetten ve darp etmekten suçlanıyoruz” dedi.