Cem Uzan: Patlıyorum

Genç Parti kurucusu Cem Uzan, yıllar önce söylediği ve bugün hâlâ sosyal medyada sıkça paylaşılan “Sıkılıyorum, daralıyorum, isyan ediyorum isyan” sözlerini güncelledi ve "Patlıyorum" dedi.

YouTube kanalı üzerinden yayın yapan Ekonomist Murat Muratoğlu, ilk röportajını Genç Parti’nin kurucusu Cem Uzan ile yaptı. Cem Uzan, Türkiye’nin ekonomik durumunu değerlendirdi. Muratoğlu, Uzan’ın sosyal medyada yıllardır paylaşılan “Sıkılıyorum, daralıyorum, isyan ediyorum isyan” videosunu gösterdi ve “Gerçekten hâlâ sıkılıp daralıyor musunuz, hâlâ isyan ediyor musunuz?” sorusunu yöneltti.

Uzan bu soruya, “Patlıyorum artık. Vatandaşın sıkılıp isyan etmesi, daralması gibi, sonunda patlamak üzere olması ve bir gün çok yakında da patlayacağı gibi ben de artık patlıyorum” diye yanıt verdi.

Uzan Türk ekonomisinin çökmenin ötesinde olduğunu ifade ederek, “Geçenlerde bir film seyrederken denk geldim. Bir insanı kalbinden vurabilirsiniz, gırtlağını kesebilirsiniz ama insanın ölmesi bir zaman alır. Ama kafasına kurşunu sıktığınız zaman o anda ölüyormuş ve öldüğünü fark edemiyormuş. Türk ekonomisi bu durumda. Öldü ama arkada kalan 80 milyon var ağlayan” dedi.

CEM UZAN'IN RÖPORTAJININ TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler :