Bakan Koca’dan İstanbul için dolmuş uyarısı 

Bakan Koca’dan İstanbul için dolmuş uyarısı 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin Wuhan’ı olarak anılan İstanbul için dolmuş uyarısı yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı Türkiye’nin 19 Ekim 2020 günlük koronavirüs tablosunda ciddi bir hata vardı. Koca “Bugün tespit edilen 1.958 yeni hastamız var.” dediği tabloda 68 hasta fazla yazıldı. Bu tablo kısa bir süre içerisinde düzeltildi ve vakalar 2 bin 26 olarak güncellendi. Bilim insanların açıklamalarına göre hastaların çoğu İstanbul’da. Bakan Koca da sık sık Wuhan çağrısı üzerinden İstanbul uyarısı yapıyor.

Koca bugün de hasta sayılarını açıkladıktan sonra dolmuş uyarısı yaptı. Marmaray, dolmuş ve metrolarda salgına  rağmen ve iktidarın almadığı önlemler neticesinde işe gitmek zorunda kalan insanlar balık istifi yolculuk yapıyor. 

Dolmuş uyarısı

Koca bu uyarısını, hasta sayılarını açıkladığı sosyal medya hesabı Twitter üzerinden şu ifadelerle paylaştı: “DOLUYSA, BİNMEYİN! İstanbul’da dolmuş şoförleri içinden bazılarının, salgına rağmen, kapasitelerinden fazla yolcu aldıkları yönünde şikâyetler artmaya başladı. Lütfen, fazla yolcu taşıyan dolmuşa binmeyin. Yolcu kapasitesi denetimi yapan Emniyet birimlerine yardımcı olsun.”

ekran-resmi-2020-10-19-23-12-41.png