Yeğenini istismar eden erkeğin ailesi tehditlerini sürdürüyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ailesini ziyarete giden Z.Ç., amcası Osman Ç.’nin sistematik istismarına uğradı. Tutuklanan Osman Ç. ve ailesi, Z.Ç. ve ailesini tehdit etmeye devam ediyor. 

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Ekim 2020 18:31

İrem Yıldırım - Halk TV

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde amca Osman Ç.’nin sistematik istismarına maruz kalan Z.Ç. olayı anlatmaması için Osman Ç. tarafından tehdit edildi. ‘Böyle bir şeyi söylersen annen seni öldürür’ diyerek tehdit eden Osman Ç. ve kardeşleri şikayeti geri çekmesi için Z.Ç. ve annesini tehdit etti. Osman Ç.’nin serbest bırakılması üzerine istismara uğrayan Z.Ç intihar girişiminde bulundu. Hazırlanan DNA raporu sonucu Osman Ç., “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlaması ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Abla Pervin Şişman olayı Halk TV’ye olayı şu sözlerle anlattı:

“Osman Ç.’nin gözaltına alınıp serbest bırakılması sonucunda kardeşim yine intihar girişiminde bulundu. DNA raporu açıklandıktan sonra tutuklandı. Şu an kendisi Mardin cezaevinde. Ailesi, hâlâ anneme ve kardeşimi ‘Osman’a iftira atıyorsunuz’ diyerek tehdit ediyorlar. Osman Ç. gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığında ablası onu sakladı. DNA raporu çıktıktan sonra hemen teslim olmadı ve ailesi onu 5 gün boyunca sakladı. “

“Tehdit ediliyoruz”

Tehdit edilmeye devam ettiklerini söyleyen abla Şişman, adalet istediklerini ve en ağır cezayı alması için mücadele edeceklerini söyledi. Abla şunları söyledi:

“Ailemi tehdit ettikleri için de şikayetçi olacağız. Herkesi, tüm kadınları dayanışmaya çağırıyorum. Kardeşimin sesini duyurmamıza yardımcı olun”

Z.Ç.'nin annesi ise "Bir anne olarak rica ediyorum; bu şahıs ceza alsın" dedi.