MasterChef'te sürpriz eleme! İddialı isim veda etti

MasterChef Türkiye'nin son bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Bu hafta yarışmada eleme adayı olan Görkem, Pelin, Safanur, Mert, Araz ve Hasan tezgah başına geçerek şeflerin istedikleri yemekleri en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Eleme adaylarının yemekleri sonrasında ise ünlü şefler kararlarını açıkladı ve MasterChef'ten elenen isim belli oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Kasım 2021 08:37
MasterChef'te sürpriz eleme! İddialı isim veda etti

Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren, haftanın ilk eleme adayı olarak Görkem'in ismini söyledi.

Takımdaki oylamada ise ismi en fazla yazılan Pelin, haftanın ikinci eleme adayı oldu.
Haftanın ikinci dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda, bireysel dokunulmazlığı kazanan Burcu, üçüncü eleme adayı olarak Safanur'u seçti.

Sonrasında konseyde yapılan oylamada ise Mert, dördüncü eleme adayı oldu.

Haftanın son dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takım olunca bireysel dokunulmazlık oyunu ile son iki eleme adayı belli oldu. Üç kişinin oynadığı dokunulmazlık oyunu sonrasında oylamaya gerek kalmadı. Gecenin üçüncüsü olan Araz, potaya giren beşinci isim oldu.

pelin.jpg

Elenen isim Pelin oldu

İlk turda şeflerin tadımları sonrasında Görkem, Mert ve Hasan bir hafta daha MasterChef'te kalmayı garantiledi. İkinci tura kalan Safanur, Pelin ve Araz, Danilo Zanna'nın özel tarifi olan tris di primi yemeğini yaparak yarıştı. Tadım sonrasında ise şeflerin ortak kararıyla ise bu hafta MasterChef'ten elenen isim Pelin oldu.