MasterChef'te büyük sürpriz! O isimler geri döndü

MasterChef son bölümünde büyük bir sürpriz yaşandı. MasterChef'te bu sezon elenen yarışmacılar, Azize Polat ve Görkem Demiral yarışmaya geri döndü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2021 07:38
MasterChef'te büyük sürpriz! O isimler geri döndü

Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın jüride yer aldığı MasterChef'in son bölümünde Şef Somer Sivrioğlu elenen yarışmacıların geri döneceğini açıkladı.

MasterChef'in'e kimler geri döndü?

MasterChef’ten elenen yarışmacılar, kendilerine verilen şansı iyi bir şekilde değerlendirmeye çalıştı. Ana kadroya girecek isimler iki turda belirlendi. İlk turda şıhıl mahşi yemeği yapıldı. Bu turda en lezzetli tabağı çıkaran Azize oldu ve elendikten bir gün sonra yarışmaya yeniden dahil oldu. Ana kadroya giren Azize Polat, mavi takıma girdi.

masterchef-azize.jpg

Ana kadro oyunu ikinci turunda istenen yemek narenciyeli ördek göğsü oldu Süre bitiminde yemeği hazırlayamayan Fatma, değerlendirilmeye alınmadı. Şeflerin tadımı sonrasında Görkem ve Hamza'yı öne çağırdı. Daha başarılı tabak çıkaran Görkem Demiral, ana kadroya giren ikinci isim oldu ve kırmızı takıma girdi.

masterchef-15-kasim.jpg

Ağlayarak veda etmişti

MasterChef'in 14 Kasım Pazar ekrana gelen bölümünde, elendiği açıklanan Azize gözyaşlarına boğulmuştu. Azize'nin vedası ünlü şefleri de duygulandırmıştı. Şefler yaptıkları konuşmalarla Azize'yi teselli etmeye çalışmıştı.

MasterChef 2021’in son oyununa kimler kaldı?

Bu yarışmadan sonra ise MasterChef on üçüncü haftasında yarışacak isimler Araz Aknam, Burcu Önal, Dilara Başaran, Eren Kaşıkçı, Hasan Biltekin, Mert Yılmaz, Pelin Zaman, Safanur Bol, Sergen Özen, Tahsin Küçük, Görkem Demiral ve Azize Polat oldu.