Kraliçe Elizabeth'in evine giren davetsiz misafir tutuklandı

Kraliçe Elizabeth'in evine giren davetsiz misafir tutuklandı

Kraliçe Elizabeth'in Windsor Şatosu'ndaki konutuna bahçe çitlerinden tırmanarak giren iki yabancı tutuklandı.

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre, 31 yaşında bir erkek ve 29 yaşında bir kadın, 95 yaşındaki Kraliçe’nin köpeklerini gezdirdiği ve ata bindiği Royal Lodge'daki bahçe çitlerinin üzerinden tırmanarak mülke girdi.

Kraliçe yoktu ama oğlu oradaydı 

Kraliçe Elizabeth’in olay esnasında o evde bulunmadığı, ancak oğlu Prens Andrew’in orada olduğu bildirildi.
Kraliçe’nin mülküne giren çift tutuklandı ve daha sonra kefaletle serbest bırakıldı.

Üst üste benzer olaylar 

Bu olaydan bir hafta kadar önce de Prens Andrew’in nişanlısı olduğunu söyleyen 44 yaşında bir İspanyol kadının mülke girmesine izin verilmiş, daha sonra durumun aslı anlaşılınca tutuklanmıştı.

'Affedilemez' 

“Andrew’in nişanlısıyım” diyen kadının kraliyet mülküne girişine izin verilmesi, İngiliz basınında, “Büyük hata”, “Affedilemez” diye nitelendirilmişti.

'Kraliçe'yi korunmasız hale getirir' 

Prenses Diana’nın koruması Ken Wharfe, son olayla ilgili The Sun gazetesine konuşarak, “Çift, kimse onları fark etmeden ve polis çağrılmadan önce bir süre mülkte dolaşmış. Andrew o sırada evdeymiş. Kabul edilemez bir durum ve Kraliçe’yi korunmasız hale getirir. Çok üzücü ve değişime ihtiyaç var” dedi.

73 yıllık eşi Prens Philip’i kısa süre önce kaybeden Kraliçe, koronavirüs salgını sürecinde Buckingham Sarayı yerine Windsor Şatosu’ndaki mülkünde konaklıyor.