Prens William, ırkçılık boykotuna katılacağını açıkladı

Prens William, ırkçılık boykotuna katılacağını açıkladı

Prens William, internet platformlarında spor camiasının başlattığı son dönemlerde yaşanan ırkçılık, taciz ve ayrımcılık olaylarına ilişkin tepki çekmek amacıyla sosyal medya boykotuna katılacağını açıkladı.

Prens Harry ve eşi Meghan Markle'ın İngiliz Kraliyet Ailesi'ni ırkçılıkla suçlasının yankıları devam ederken tahtın ikinci varisi Prens William, spor camiasının internet platformlarında son dönemlerde yaşanan ırkçılık, taciz ve ayrımcılık olaylarına tepki çekmek amacıyla başlattığı sosyal medya boykotuna destek vereceğini açıkladı.

'Ben de katılıyorum' 

NTV'de yer alan habere göre, aynı zamanda İngiliz Futbol Federasyonu (FA) Başkanı olan Prens William, sosyal medya hesabında paylaştığı mesajında "FA Başkanı olarak, tüm futbol camiasının hafta sonu devam edecek olan sosyal medya boykotuna ben de katılıyorum" ifadelerini kullandı.

'Acil olarak daha fazlası gerekiyor'

İngiliz Premier Ligi'nden yapılan açıklamada ise sosyal medya platformlarının ırkçılık, nefret, aşırı milliyetçilik ve taciz olaylarına karşı daha hassas davranması gerektiği belirtilirken, Premier Lig İcra Kurulu Başkanı (CEO) Richard Masters, "Premier Lig ve kulüplerimiz, sosyal medya şirketlerinin ırkçılık nefret eylemlerini ortadan kaldırmak için acil olarak daha fazlasını yapma ihtiyacını vurgulamak için, bu boykotu yapmak zorunda kalmıştır. Futbolun yanında duruyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Cuma öğlen 14.00'de başlayan boykot pazartesi gece 23:00'a kadar devam edecek.