Kate Moss tanık oldu: Amber Heard'ü yalanladı

Altıncı haftasına giren Amber Heard-Johnny Depp davasında Depp'in eski sevgilisi Kate Moss ifade verdi. Moss, Johnny Depp hakkında, eski eşi Amber Heard tarafından ortaya atılan "Onu da merdivenlerden itti" iddiasını yalanladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Mayıs 2022 12:22

Video: Instagram-stanjohnnydepp

Oyuncu Johnny Depp ile oyuncu Amber Heard arasındaki altıncı haftasına giren iftira davası, bu hafta sona erecek. Dünkü duruşmada Johnny Depp'in eski sevgilisi Kate Moss ifade verdi.

Depp'in eski sevgilisi Kate Moss davaya canlı bağlantı ile katıldı. Amber Heard, Moss'un ile Depp arasındaki ilişki sırasında fiziksel şiddete uğradığını duyduğunu söylemişti ve bunu mahkemede "Öyle bir dedikodu duydum, Onu da merdivenlerden itti" diye ifade etmişti.

Moss ifadesinde Heard'ün "Onu da merdivenlerden itti" iddiasını yalanladı.

'Beni asla itmedi'

Çarşamba günü video bağlantıyla ifade veren Moss, o dönem yaşanan olayda kendisinin merdivenlerden kaydığını ve belini incittiğini, Depp'in kendisini yatağa taşıdığını anlattı. Moss, Johnny Depp'i kast ederek "Beni asla itmedi, tekme atmadı ve merdivenlerden düşmeme neden olmadı" diye konuştu.

'Bağırdım çünkü canım yanıyordu'

Amber Heard'ün avukatının sorusu üzerine tekrar söz alan Kate Moss, Karayipler'de yaşanan merdivenlerden kayma olayında yaşananları şöyle anlattı:

"Otel odasından ayrılıyorduk. Johnny benden önce odadan çıkmıştı. Dışarıda fırtına vardı ve yağmur yağıyordu. Odadan çıkarken merdivenlerden aşağıya kaydım ve sırtımı incittim. Bağırdım, çünkü bana ne olduğunu bilmiyordum ve canım yanıyordu."

Sosyal medya Depp'in yanında

Sosyal medya davanın görülmeye başlamasından bu yana Johnny Depp'in yanında saf tutmuş durumda. TikTok'ta #IStandWithAmberHeard (Amber Heard'ün yanındayım) etiketi 2.4 milyon görüntüleme alırken, #JusticeForJohnnyDepp (Johnny Depp için adalet) etiketi 6,8 milyar görüntüleme aldı.

Dava nasıl başladı?

Depp, Heard'ün kendisi hakkında yazdığı bir makalede kullandığı ifadeler nedeniyle dava açtı. Ünlü aktör bu makale yüzünden oyunculuk kariyerinin tehlikeye girdiğini savunuyor.

36 yaşındaki Heard, bu yazıda kendisini "ev içi şiddet kurbanlarını temsil eden bir toplumsal figür" olarak tanımlıyordu.

Depp, 2018 tarihli makalede ismi geçmese de bu yazı sonrası itibar kaybına uğradığını iddia etti ve eski eşinden 50 milyon dolar istedi