Amber ve Depp davasında yeni round: Depp konuşacak

Dünyanın en çok konuşulan davalarından biri olan Amber Heard ve Johnny Depp arasındaki hukuk savaşı sürüyor. Depp, Heard savunmasına tanık olarak çağrıldı. Heard tarafından yapılan bu hamle "cesur" bir adım olarak yorumlansa da risk de teşkil edebileceği de belirtiliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Mayıs 2022 02:02
Amber ve Depp davasında yeni round: Depp konuşacak

Amber Heard ve Johnny Depp arasındaki hukuk savaşı tüm dünya tarafından ilgiyle takip edilmeye devam ediliyor. Mahkemede yeniden Depp konuşacak. Depp, Amber Heard savunmasına tanık olarak çağırılıyor.

Devam eden davada 23 Mayıs’ta tanık olarak yeniden Johnny Depp’in çıkması bekleniyor. Depp, 11 Nisan’da başlayan duruşmanın son haftasında bir anatomi uzmanı ve bir IPV uzmanından sonra üçüncü tanık olarak çağrıldı. Depp’in hukuk ekibine yakın bir kaynak, oyuncunun önümüzdeki hafta kürsüye çıkacağını doğruladı.

Heard’ün savunmasının Depp’i tanık olarak çağırması ise cesur bir hamle olarak görülse de riskli olabileceği de düşünülüyor.

Ne olmuştu?

Amber Heard'ün 2018 yılında eski eşi Johnny Depp'in ismini vermeden yazdığı bir yazı sonrasında ünlü aktörün hayatı baştan sona değişmişti. Yazıda Depp'i "kadın döven" olarak nitelendiren Heard, Depp’in kendisini dövdüğü, şişe ile cinsel tacizde bulunduğu gibi kan donduran iddialarda bulunmuştu.

Depp sözkonusu iddialar ardından Karayip Korsanları, Fantastik Canavarlar gibi yer aldığı uzun soluklu projelerden de çıkarılmıştı. Depp ise Heard'ün yalan söylediğini, şiddete uğradığını ve parmağının Heard tarafından kesildiğini iddia ediyor.

Magazin gündeminin bu iddialarla çalkalanması ardından ikili şimdi, Heard’ün yazdıklarının iftira olup olmadığının belirlenmesi için hukuki bir savaş veriyor.