İrlanda'dan geldi: Yağ aldırma ameliyatında hayatını kaybetti

İrlanda’dan saç ekimi ve bir dizi estetik ameliyat için İstanbul’a gelen 40 yaşındaki Kemal Güneş yağ aldırmak için gittiği hastanede hayatını kaybetti. Güneş'in ameliyatlardan vazgeçtiği ancak hastane çalışanlarınca ikna edildiği iddia edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Kasım 2021 13:49
İrlanda'dan geldi: Yağ aldırma ameliyatında hayatını kaybetti

İrlanda'da eşi ve 3 çocuğuyla yaşayan ve kuaförlük yapan Kemal Güneş, bir dizi estetik ameliyat olmak için ekim ayında İstanbul'a geldi. Güneş, saç ekimi, burun estetiği ve yağ aldırma işlemi için Şişli'de bir tıp merkeziyle anlaştı. İddiaya göre ilk işlem olarak saç ektiren Kemal Güneş, diğer estetik ameliyatlardan vazgeçti.

Yağ aldırırken kalbi durdu

Ancak iddiaya göre Güneş, saç ekimi sonrasında tıp merkezi çalışanlarınca ikna edilince yağ aldırma ameliyatı olmaya karar verdi. Geçtiğimiz cumartesi ameliyata giren Kemal Güneş, bir anda fenalaştı. Kalbi duran Güneş'e doktorlar müdahale etti. Kalbi yeniden çalışan Güneş, daha sonra ambulansla bir hastaneye sevk edildi. Bir kez daha kalbi duran Kemal Güneş kurtarılamadı.

Anestezi uzmanı ‘Haberim yok' dedi

Sözcü'nün haberine göre, Durum polise bildirilince Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Soruşturmayı yürüten savcılık tarafından ameliyata katılan doktorların da aralarında bulunduğu 14 kişinin ifadesine başvurulması istendi.

Doktorlar S.Ç., A.M.U. ve aneztezi uzmanı D.B'nin de arasında bulunduğu 14 kişinin şüpheli ve tanık olarak ifadesi alındı. İddiaya göre anestezi uzmanı D.B.'nin adının ameliyat listesinde olmasına karşın durumdan haberi olmadığı, olay günü de tıp merkezine gitmediği öne sürüldü.

Kemal Güneş'in cenazesinin Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildiği belirtildi. Güneş'in kesin ölüm sebebinin Adli Tıp Kurumu raporu sonrasında netleşeceği belirtildi.