Halil Sezai cezaevi günlerini anlattı: Yemekleri çok güzel

Halil Sezai cezaevi günlerini anlattı: Yemekleri çok güzel

Komşusunu darp ettiği gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılan Halil Sezai Paracıkoğlu, 43 günün ardından tahliye edilmişti. Sezai, hapishane günlerine ilişkin, "Gardiyanından müdürüne çok teşekkür ederim. Ön yargımı da kırdılar" dedi.

Halil Sezai Paracıkoğlu, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında 'GörBeni' programına konuk oldu.

Karamsar ve kötümser bir insan olduğundan bahseden Paracıkoğlu, "Uyumayı çok severim. Yaptığım işten dolayı gece çalışıyorum. Gündüzleri uyuyorum. Kötü psikolojiyi atlatmak için uykuyu kullanıyorum. Pesimist bir insanım. Son dönemde keyfimi yerine getirmeye çalıştığım bir psikoloji içindeyim" diye konuştu. 

Paracıkoğlu, cezaevine girmesine neden olan olaya ilişkin şöyle dedi: 

O günün yarısını hatırlamıyorum. Çok öfkeli de değildim. Birden bir şey koptu... Detaylara girmek istemiyorum açıkçası, hapis yattım bu olaydan dolayı. Hapishanede çok zorlanmadım. Belki saçma olacak ama iyi geldi. Tek başıma bir oda verdiler, bahçesi de vardı. Yurt odası gibiydi. Bütün gün kitap okudum. Bu duruma nasıl geldiğimi düşündüm. Kendimle baş başa kalmak iyi geldi. Muhasebe yaptım biraz.

'Gardiyanından müdürüne çok teşekkür ederim'

Yaşadıklarım bende sosyal fobi yaşatmadı. Gardiyanından müdürüne çok teşekkür ederim. Ön yargımı da kırdılar. İnsanlara çok yardım ediyorlar. Yemekler çok güzel. Çıkarken 'Bu domatesi nereden alıyorsunuz?' dedim.