Halil Sezai'nin tahliyesine karar verildi

Halil Sezai'nin tahliyesine karar verildi

Tuzla’da komşusunu darp ettiği gerekçesiyle "Silahla kasten yaralama" suçlamasıyla tutuklanan şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu'nun tahliyesine karar verildi.

Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Halil Sezai Paracıkoğlu Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) bağlanırken, müşteki Hüseyin Meriç ile taraf avukatları katıldı.Halil Sezai'nin savunması tamamlanmasının ardından avukatlar Sezai'nin tahliyesini talep etti.

Halil Sezai savunmasının ardından Avukat Ahmet Gürel, "Esas hakkındaki savunma için süre talebim yoktur. Daha önceki savunmalarımı tekrar ederim. Burada silahla yaralanma hususunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Burada tek delil müşteki beyanıdır. Bu da kabul edilemez. Burada başkaca bir delil yoktur. Dosya kapsamındaki ATK raporları yaralanmanın silahla olmadığını göstermektedir. Konut dokunulmazlığının ihlali suçunu kabul etmiyoruz. Basit tehdit de olsa tehdit suçunu kabul etmiyoruz. Karşılıklı hakaret ve haksız tahrike ilişkin mütalaaya iştirak ediyoruz." diyerek Sezai'nin beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak Halil Sezai'nin tahliyesine karar verdi. 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırılan Sezai, kararla birlikte tahliye edildi.