Elon Musk'ın babası yanıtladı: Oğlunla gurur duyuyor musun?

Üvey kızından ikinci bir çocuğu oluğunu açıklayan Errol Musk, katıldığı bir radyo programında milyarder oğlu Elon Musk'la ilgili eleştirileriyle gündeme geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Ağustos 2022 18:12
Elon Musk'ın babası yanıtladı: Oğlunla gurur duyuyor musun?

Son olarak üvey kızından ikinci bir çocuğu olduğunu açıklayarak dikkatleri çeken 76 yaşındaki Errol Musk, şimdi de Avustralya’da katıldığı radyo programında yaptığı açıklamalarla gündemde.

Errol Musk, Tesla CEO’suna diyet hapları alması gerektiğini söylediğini, üvey kızından çocuk sahibi olmayı tamamen normal gördüğünü ve milyarder oğlundansa küçük oğlu Kimbal’ın kendisi için gurur ve neşe kaynağı olduğunu anlattı.

76 yaşındaki Errol Musk, 20 dakikalık röportaj için Avustralya radyo programına çağrıldı. Baba Musk, programda birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu.

Sözcü'de yer alan habere göre, Errol Musk’a oğlu Elon Musk ile gurur duyup duymadığı sorulduğunda Musk ailesinin ilk başarılarının bunlar olmadığını ve uzun zamandır pek çok şey yaptıklarını söyledi. Hatta Musk oğlunu eleştirerek, Elon Musk’ın başarılarından pek mutlu olmadığını ve planların beş yıl gerisinde kaldığını hissettiğini söyledi. Errol Musk, garcinia cambogia’yı – ek egzersiz veya diyet yapmadan kilo vermeye yardımcı olabilecek bir takviye – oğluna tavsiye ettiğini bile söyledi.

Errol Musk, ayrıca iki oğlunu kıyaslarken Elon yerine kardeşi Kimbal’a yakınlığını hissettirdi. Programda Elon Musk’ın başarıları ve zenginliği ile ilgili sorular sorulduğunda Errol Musk, çocuklarının uzun süredir ilginç şeyler yaptığını, milyarder oğlundan bir kez bile sadaka almadığını ve asıl gurur ve neşe kaynağının Elon’un küçük kardeşi Kimbal olduğunu söyledi. Ayrıca, Kimbal’ın dünyanın en zengin adamı Elon kadar zengin olmasa da bir milyarder olduğunu belirtti.

'Tutumlu bir aileyiz'

Musk’a bir Tesla kullanıp kullanmadığı sorulduğunda; bunun yerine bir Bentley, Rolls Royce ve Mercedes-Benz sürdüğünü söyledi. Ayrıca oğlunun kendisine para vermediğini de belirterek, “Biz çok tutumlu, cimri bir aileyiz. Eğer bir şey harcamak istersem, neden sorusuna 100 cevap vermem gerekiyor” dedi.

Errol Musk, milyarder oğlunu eleştirse de ona olan sevgisini de dile getirmeden edemedi. Elon Musk için “İnsanları seviyor, insanlığı seviyor” diyen Errol Musk, 14 yaşında doğum gününde ona Louis Armstrong’un “What A Wonderful World” adlı kasetini aldı.

Daha sonra kendisine, 34 yaşındaki üvey kızı Jana Bezuidenhout ile yaşadığı ilişki soruldu. Musk, 1990’larda annesiyle iki yıl evli olduğunu ve boşandıktan sonra 2014’e kadar Bezuidenhout ile görüşmediğini veya konuşmadığını söyledi. Ayrıca Musk, aradaki yaş farkına rağmen yaşadıkları ilişkinin tamamen normal olduğunu savundu.

Errol Musk geçen ay, Bezuidenhout ile 2019’da, şimdi beş yaşında olan ilk çocukları Elliot Rush’ın doğumundan bir yıl sonra bir kızı olduğunu açıklamıştı. The Sun’a çocukların kendisiyle birlikte yaşamasını istediğini ama son ziyaretlerinde “çocuklar sinirlerimi bozmaya başladı” dedi.