Deniz Akkaya'nın Kızı Babasına Teslim Edildi

Deniz Akkaya'nın Kızı Babasına Teslim Edildi
Deniz Akkaya'nın bir süredir devlet koruması altında olan 15 yaşındaki kızı A.Ö. babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Akkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Tek velayet hakkı bende, söz hakkı da ben de olduğu için bu yaz babasıyla geçirecektir diyerek benim iznimle babaya teslim ediliyor" dedi.

Eski manken Deniz Akkaya geçen haftalarda magazin gündemine bomba gibi düşen paylaşımlarda bulunmuştu. Akkaya, tartıştığı 15 yaşındaki kızı A.Ö. tarafından balkona kilitlendiğini ve kızıyla karakolluk olduğunu dile getirmişti.

Akkaya, A.Ö.'nün babasının kızıyla ilgilenmediğini dile getirmiş ve yaşananların ardından kızının burnunun sürtmesi için devlet korumasına verdiğini ifade etmişti. Bir süredi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altında olan 15 yaşındaki A.Ö. dün tatili nedeniyle babasıyla kavuştu.

adsiz-tasarim-2.png

FOTOĞRAFI AVUKAT PAYLAŞTI

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre; avukat Şeyda Yıldırım, anne ve babanın kavuşma anını yayınlayarak "8.05.2024 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Sarıyer Çocuk Büro Amirliğince Marmara Çocuk Destek Merkezi'ne teslim edilen Ayşe İstanbul 4. Aile Mahkemesi ve ve İstanbul 3. Çocuk Mahkemesi'nin 14.06.2024 tarihli kararları doğrultusunda az önce babası Efe Önbilgin tarafından teslim alındı. Devam eden yargılama süreçleri ve mevcut yayın yasağı kararları nedeniyle sadece bu kadar bilgi vermekle yetiniyor ve mutluluğumuzun resmini sizlerle paylaşmak istiyorum.. Başta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, Marmara Çocuk Destek Birimi, değerli hocalarımız, tüm personel ve Ayşe'nin üstün yararı için emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Henüz hiçbir şey bitmiş değil ama bugünün Ayşe'nin yeni hayatının ilk günü olması ve önündeki uzun yıllarda yüzünün hep gülmesi tek dileğimizdir" dedi.

YAZ TATİLİNİ BABASIYLA GEÇİRMESİ İÇİN İZİN VERDİ

Deniz Akkaya'nın eski eşi Efe Önbilgin de yaşananların ardından kızının velayetini almak için 29 Mayıs'ta dava açtı. X hesabından paylaşım yapan Deniz Akkaya, velayetinin kendisinde olan kızının yaz tatilini babasıyla geçirmesi için izin kağıdını verdiğini duyurdu.

deniz-akkaya.jpg