Deniz Akkaya O Haberlere Ateş Püskürdü!

Deniz Akkaya O Haberlere Ateş Püskürdü!
Eski manken Deniz Akkaya, 15 yaşındaki kızı A.Ö. ile yaşadığı olayın ardından bir süreliğine Sosyal Hizmet Kurumu'na teslim etmişti. A.Ö.'nün velayetinin babasına verildiği iddia edildi. Akkaya'dan bu iddialara yalanlama geldi.

Eski manken Deniz Akkaya, geçen günlerde Twitter hesabından kızıyla yaşadığı ve polislerin geldiği olaylı tartışmayı ifşa etmişti. Kızı A.Ö.'nün telefonunu almak istediği ancak kızının tartışma esnasında balkona kilitlediğini anlatan Akkaya, polis çağırarak kurtulduğunu söylemişti. Yaşanan olayın ardından Akkaya kızının devlet korumasına altına alınmasını talep etmişti. Bir süredir devlet korumasında olan A.Ö. ile ilgili bir gelişme yaşandı.

A.Ö’nün babası Efe Önbilgin, kızının Sosyal Hizmetlerde Kurumu ya da annesinin yanında kalmasını istemediğini belirterek, Aile Mahkemesi’ne başvurarak velayet talebinde bulundu. İddiaya göre A.Ö.'nün velayetinin baba Önbilgin'e verilmesine kararlaştırıldı.

deniz-akkaya.jpg

DENİZ AKKAYA İDDİALARI YALANLADI

Ancak Akkaya cephesinden iddialarla ilgili yalanlama geldi. Haberlerde ve sosyal medyada paylaşılan söz konusu evrakın 'velayet' kararı olmadığını söyleyen Akkaya "Sadece yaz döneminde çocuk babası ile ilk defa tatile çıkması için izin verdik" dedi.

1-001.webp

Akkaya şu paylaşımları yaptı:

"Devletin basın yasağı aldığı evrağı basına servis eden ve kötü niyetli yayan kişilerin kim oldukları gayet ortada. Bunu sanki velayet Evrakı gibi koyarken, bir zahmet bir avukata okutmamanız ne kadar zavallıca bir hareket. Velayet ancak ciddi bir kanuni süreç sonrasında karar verilen bir konudur.

Bu evrak dün benden orada hızlıca çalakalem alınan izin sonrasında hızlıca oluşturulan bir karar. Artık isimleri söyleyerek yazmaya başlayacağım , aile bakanlığına defalarca kez çocuk bayramda orada kalmasın ne yapabiliriz diyerek ben başvurdum. Dün akşam kızımla bu iki telefon ile ilgili olarak kızımla görüştükten sonra, bayramda orada kalmaması için ben bir imza verdim. Bu onay akabinde hazırlanan bir evrak .BU VELAYET EVRAKI değil.

Devletin gizlilik kararı aldığı bir evrakı hem çarpıtarak hem de yalan bilgi yayarak bunu el altından kim servis etmiş ise tüm isimler tüm kurumlar hepsi dava edilecektir.
Tekrar ediyorum evrakla ilgili yaptığınız haber ve evrak birbirinden tamamen bağımsızdır kendinize gelin."