Vatandaş tepkili: Siyah bir ekran size ne hissettiriyor? -ÖZEL

Muhabirimiz Dilan Alp, Halk Tv’nin ekranlarının karartılmasını sokağa sordu.

Siyah bir ekran size ne hissettiriyor? Sorusuna bir vatandaş şunu yanıtı verdi: “Hangi kanalı kapatırlarsa kapatsınlar ben üzülürüm. Bunun yapılması değil, düşünülmesi bile yanlış. Ben içimin kararmasını değil, içimin aydınlanmasını istiyorum. Halk TV bizleri, bize anlatıyor. Biz de kendimizi size anlatıyoruz. Çok yanlış, bu yanlıştan dönsünler lütfen.”

Buna videonun tamamı şöyle:

"Halk TV ülkede bulunması, olması gereken bir kanal. Karartılması basın özgürlüğüne yapılan bir darbe. Ülkenin baskıcı bir rejimle yönetilmesi aklıma geliyor. Muhalif söylemlere müsammaha göstermiyorlar. Ama kendileri her türlü yayının yapıyorlar. "

"Halk TV adı üstünde Halk demek. Siyah ekranı görünce esir gibi oluyoruz. Tutuklanmış gibi, kendimizi hapiste hissediyoruz. Çünkü öbür kanlalların yüzde 95'i yalan. Baksan 300 tane fabrika açtım diyor, Amerika bile açamaz o kadar."

"Adı üstünde halka hitap ediyor. Niye? Kapatılacak o kadar çok kanal var ki. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Halk TV'de sakıncalı bir şey görmedim, duymadım. Nereye kadar kapatacaklar? Ben konuşacağım, öteki konuşacak. Yazık. Zaten hayatımız kararmış bir tek televizyonumuz var onu da karartıyorlar. Daha ne diyeyim? Konuşacak çok şey var. Susmak en iyisi bu devirde. Konuşursan; paket, konuşmazsan; çile."