Silahlı saldırının arkasından Palalı Sabri çıktı

Silahlı saldırının arkasından Palalı Sabri çıktı

Beşiktaş'ta bir mekanın işletmecisiyle kiracı arasında silahlı çatışma çıkmış 4 kişi yaralanmış ve 11 şüpheli gözaltına alınmıştı. Çatışmanın Gezi Parkı eylemleri sırasında eylemcilere pala ile saldıran 'Palalı Sabri ile kiracı arasında çıktığı belirtildi

Beşiktaş Muallim Naci Caddesi üzerinde dün öğle saatlerinde işletmeci ile kiracı arasında çıkan silahlı çatışmanın ayrıntıları ortaya çıktı. BirGün'de yer alan habere göre, silahlı çatışmanın Gezi Parkı eylemlerine katılan kadınlara pala ile saldıran ve kamuoyunda 'Palalı' diye bilinen Sabri Çelebi'nin adamları ile kiracı arasında çıktığı öğrenildi.

Siyah bir araç ile işletmenin önüne gelen silahlı grup, kapıda bekleyenlerin üzerine kurşun yağdırdı. Kapıdakilerin de karşılık vermesiyle cadde üzerinde silahlı çatışma çıktı. Bir süre çatışan grup üyeleri geldikleri araç ile Kuruçeşme istikametine gitti. İşletmenin önünde bir kişi yaralanırken, araçta bulunanlardan da üç kişi yaralandı.

Yaşanan çatışmanın ardından Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptığı çalışma sonucu 11 şüpheliyi, üç silah ile yakaladı. Şüpheliler işlemlerinin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet büro Amirliği ekiplerine teslim etti. Olayda yaralanan 4 kişinin ise tedavileri sürüyor.