Özel: Halk TV'de oltayı attım Hadi diye bir balık bütün yemi dağıttı

Özel: Halk TV'de oltayı attım Hadi diye bir balık bütün yemi dağıttı
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk eden birinin olduğuna işaret eden isim olan CHP'li Özgür Özel, "Halk TV'de oltayı attım, Hadi diye bir balık bütün yemi dağıttı, oltayı kopardı" dedi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Halk TV'de yayınlanan Gökmen Karadağ'ın sunduğu Açıkça programının konuğu oldu. Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile organize suç örgütü lideri Sedat Peker arasında arabuluculuk yapan gazeteciye ilişkin konuşmuş ardından Peker, Hadi Özışık ile video yayınlayarak bu ismin Özışık olduğunu duyurmuştu. Özel, arabulucunun kim olduğuna dair bilgiyi Peker'in yayınladığı 4'üncü videodan edindiğini söyledi. 

Sürece ilişkin Berat Albayrak- Süleyman Soylu dengesinin görünürde Soylu’nun lehine bozulmasına dikkat çeken Özgür Özel, "İkisinin kavgası bir denge haliydi. Albayrak’tan haber alınmamasıyla beraber Soylu güçlendi. Bu dengesizlik halinde de medyadaki kalemşörlerin, suç örgütü liderlerinin pozisyon değiştirmesiyle beraber bu fay bir anda patladı" dedi. 

"Bir mafya liderinin iddialarının peşine hep beraber takılınmaz ama yok da sayılmaz" diyen Özel, Peker’in yayınladığı 4’üncü videoda Peker’in kendisinin Hadi Özışık’a işaret ettiğini söyledi. Özışık ve İnternet Haber’in Süleyman Soylu’ya yakınlığını hatırlatan Özel, “Ben oltayı Halk TV'de attım Hadi diye bir balık yemi dağıttı, oltayı kopardı. Elimde olsa ben yayınlardım, size bırakmazdım. Ben Özışık’ın neler yapmış olabileceğinden hareketle Soylu ve Özışık’ı dürttüm. Onlar inkar edince karşı taraf kaydı yayınladı. İfadelerini kullandı.

 

Etiketler :