Hamile İBB çalışanı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Hamile İBB çalışanı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yuvam İstanbul Sultangazi Çocuk Etkinlik Merkezi'nde görev yapan 21 haftalık hamile olan Özgün Öztürk, koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yuvam İstanbul Sultangazi Çocuk Etkinlik Merkezi'nde birim asistanı olarak görev yapan 30 yaşındaki Özgün Öztürk (30), bir süre önce koronavirüse yakalandı. 21 haftalık hamile olduğu öğrenilen Öztürk, hayatını kaybetti. Cenaze törenine İmamoğlu da katıldı.

Cenaze törenine Ekrem İmamoğlu da katıldı

Özgün Öztürk için Gazi Mahallesi'ndeki Gazi Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB çalışanları ve Öztürk'ün yakınları katıldı. Törende Özgün Öztürk'ün eşi Ufuk Öztürk, annesi Nuriye Dündar ve babası Mehmet Doğan taziyeleri kabul etti. Özgün Öztürk, törenin ardından Gazi Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

ibb-calisani.jpg

10 Haziran 1991'de doğan Özgün Öztürk'ün 2 Mart 2020 tarihinden bu yana Sultangazi Çocuk Etkinlik Merkezi'nde birim asistanı olarak görev yaptığı, Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunu olduğu öğrenildi.