Aracını 'yıkamaya götürürken' yakalandı: Camındaki kuş dışkılarını temizlemeyen sürücüye ceza

İstanbul Avcılar'da bir yurttaş, camında bulunan kuş dışkılarını temizlemeyen sürücüye "Önünü göremezsen kaza yaparsın" denilerek 132 TL para cezası kesildi. Yurttaş kendini "Yıkamaya götürüyordum," diyerek savundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Nisan 2020 12:28
Aracını 'yıkamaya götürürken' yakalandı: Camındaki kuş dışkılarını temizlemeyen sürücüye ceza

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, coronavirüs ile mücadele önlemleri kapsamında toplu ulaşım araçları üzerinde 'Yarı yarıya' yolcu taşınıp taşınmadığını ön plana alan denetim yaptı.

Ambarlı Mahallesi'ndeki denetimler sırasında kurallara aykırı olduğu belirlenen araçların sürücülerine de cezai işlem uygulandı.

Denetim noktasına otomobili ile gelen Mustafa Çürük'ü durduran polisler, ehliyet ve ruhsatını isteyerek ceza tutanağı düzenledi. Erkek kuaförü olduğunu, coronavirüs tehdidi nedeniyle 1 haftadan bu yana dışarı çıkmadığını, otomobili de yıkamaya götürmek üzere çalıştırdığını söyleyen Çürük'e görevliler, "Önünü göremiyorsun kaza yaparsın" dedi.

DHA'nın haberine göre Mustafa Çürük, "Yıkamaya götürüyorum. İsterseniz hemen buradakine gireyim" dedi ancak cezadan kurtulamadı.

Mustafa Çürük'e trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten 132 TL para cezası uygulandı. Çürük, ceza makbuzunu cebine koyarken, "Bu cezaya gülmeyeyim de ne yapayım? Aracı yıkamaya götürürken yakalandım" dedi.

Mustafa Çürük, camının kirli olduğunu,önünü tam olarak göremediğini de kabul ettiğini söyledi.