Volkan Demirel'den Fenerbahçe itirafı: Gerçeği söylemek lazım

Fenerbahçe'nin eski kaptanı ve spor yorumcusu Volkan Demirel, Fenerbahçe'nin Alanyaspor'a 2-1 mağlup olduğu mücadeleyi yorumladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Ekim 2021 23:22
Volkan Demirel'den Fenerbahçe itirafı: Gerçeği söylemek lazım

Fenerbahçe'nin efsane isimlerinden Volkan Demirel, Alanyaspor'un sarı-lacivertlileri 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı yorumladı.

İşte Volkan Demirel'in yayıncı kuruluşa yaptığı açıklama:

Senin sorunun üretememek. Rossi ve Pelkas topları ezdi. Serdar bir müsait pozisyonu değerlendiremedi. Senin problemin ileri uçta çözemeyen oyunculardan kaynaklanıyordu. Oyunun gidişatı belli, öndeki değişiklikler gösteriliyor. Gidip defans üçlüsünü bozarak, arkadaki üçlünün dengesiyle oynandı.

'Gerçeği söylemek gerekiyor'

Bu kadar üstün oynadığınız oyunda, yapılan değişiklikler sonrasında böyle bir skor almak tepkileri hocaya yöneltiyor. Biz de kimseyi eleştirmek, yanlış yaptığını söylemek istemiyoruz ama gerçeği söylemek gerekiyor.

'Fenerbahçe'nin yerleşik oyunu yok'

Fenerbahçe bugün, sanki bir Anadolu takımı gibi yerleşmiş, kaptığı toplarla hızlı hücuma kalkmaya çalışıyor gibi. Beni rahatsız eden bu. Geçiş hücumu futbolda var. Hızlı hücum, tek pasta atak var ama Fenerbahçe oyununun tüm maç boyunca buna dayalı olması rahatsız ediyor. Koşuyorlar, mücadele ediyorlar, defans üçlüsü de takımı iyi çıkarıyor ama Fenerbahçe'nin bir set oyunu, yerleşik saha oyunu yok. Fenerbahçe'nin biraz daha kısa paslarla rakip sahada pozisyon bulması gerekiyor.