Tercihi Türkiye Oldu!

Tercihi Türkiye Oldu!
VakıfBank, genç smaçör Marina Markova'yı transfer etti. 23 yaşındaki Rus oyuncu, Sultanlar Ligi'ndeki performansıyla dikkat çekti ve Igor Gorgonzola Novara'ya transfer oldu.

Sultanlar Ligi'nin önde gelen takımlarından VakıfBank, genç ve yetenekli Rus smaçör Marina Markova'yı kadrosuna kattı. Markova, 23 yaşında olmasına rağmen "Hürrem Sultan" lakabıyla tanınıyor. 27 Ocak 2001'de Rusya'da doğan oyuncu, kariyerinde çeşitli önemli takımlarda forma giymiştir.

GENÇ YILDIZIN KARİYERİ

Markova, kariyerine 2016-2019 yılları arasında Leningradka Saint Petersburg altyapısında başladı. Daha sonra 2019-2022 yılları arasında Syracuse Üniversitesi'nde oynayan smaçör, 2022-2023 sezonunda Florida Üniversitesi'nde forma giymiştir.

screenshot-8.png

MURATPAŞA BELEDİYESİ'NE TRANSFER OLMUŞTU

Geçtiğimiz sezon Muratpaşa Belediyesi'ne transfer olan Marina Markova, Sultanlar Ligi'nde etkileyici bir performans sergiledi. Yarım sezon boyunca 411 sayı kaydeden oyuncu, adından söz ettirmeyi başardı.

İTALYA MACERASI: IGOR GORGONZOLA NOVARA

Markova, devre arasında İtalya'nın Igor Gorgonzola Novara takımına transfer oldu. Bu takımla CEV Challenge Cup'ı kazanırken, İtalya Ligi'nde de yarı finale yükselme başarısı gösterdi.

VAKIFBANK’A KATILIYOR

Yaz döneminde Endonezya ekibi Jakarta Elektrik PLN forması giyecek olan Markova, ağustos ayında VakıfBank'a katılacak. Bu transferle birlikte VakıfBank, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.