Süheyl Batum: Nerelere Ne Hediye Giderse Gitsin Biz Şampiyon Olacağız!

Süheyl Batum: Nerelere Ne Hediye Giderse Gitsin Biz Şampiyon Olacağız!
Galatasaray'da başkan adaylarından Süheyl Batum, olağan seçimli genel kurulda oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulundu. Batum, yarın oynanacak Konyaspor maçına ilişkin, "Nerelere ne hediye giderse gitsin, biz şampiyon olacağız!" dedi.

Sarı-kırmızılı kulübün 104. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde başladı. Oy kullanma süreci devam ederken başkan adaylarından Süheyl Batum açıklamalarda bulundu.

SÜHEYL BATUM: "BUGÜN ÇOK GÜZEL GEÇECEK"

Süheyl Batum seçim günüyle ilgili gelen eleştirilere, "Bir hayli katılım var. Galatasaray'da seçim daima bir şölen havasında geçer. Bunu anlamayanlar, "Sonra yapsaydık" diyor. Ama gördüğünüz gibi bugün çok güzel geçecek. Esas önemli olan, kim kazanırsa kazansın, ilk düşüncemiz yarın şampiyon olmak ve şampiyonluğumuzu kutlamak. Bütün Galatasaraylılar, bizde düşman olmayacağını biliyoruz. Hepimiz şampiyonluğu bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

KONYASPOR MAÇI İÇİN FLAŞ SÖZLER

Galatasaray'ın Konyaspor ile oynayacağı şampiyonluk maçı için de konuşan Batum, "Yarın da Allah kısmet ederse 24. şampiyonluğumuzu, nerelere ne giderse gitsin, yanlış anlamayın hediye, çikolata manasında söylüyorum, nerelere ne giderse gitsin, biz şampiyon olacağız!" ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ TEPKİSİ

Batum ayrıca, "Bizim özellikle bu seçimde üzerinde durduğumuz bir şey daha vardı. Son 1-2 yıldır, son haftada da gördük, Türkiye'de spordaki inanılmaz ortam Galatasaray'a çok büyük zarar veriyor. Rakiplerin başkanı, Galatasaray'ın camiasına hakaret edebiliyor. Şunu söyleyeceğim, geçen hafta yaşananları gördünüz. Bir takımın başkanı geldi, açık açık eliyle bizim genel sekreterimize, "Mabedimizden çık git, yoksa dayak yersin" dedi. Ne amaçladığını hemen orada gördük. Yanında gelen adamlar, bizim stat görevlimizi linç etmeye çalıştı. Şunu sorayım, Türkiye Cumhuriyeti televizyonlarından çok azı orada yaşananları göstermeye cesaret etti. Tersi olsa, bugün sabahtan başlayıp akşama kadar giderdi. Bu şunu gösteriyor, Türkiye'de maalesef insanların, başkanların parasına göre bir şey yapılıyor. Biz bunu göstermek istiyorduk. Galatasaray artık bu kadar hakaret edilebilir bir camia olmadığını herkese gösterecektir."

Etiketler :