Montella: "Fena Bir Maç Oynamadık"

Montella: "Fena Bir Maç Oynamadık"
Euro 2024'te F Grubu'ndaki ikinci karşılaşmasında Portekiz'e 3-0 mağlup olan Türkiye'de teknik direktör Vincenzo Montella, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Montella, "Fena bir maç oynamadık. İlk 20 dakika biz gole çok yaklaştık." ifadelerini kullandı.

Euro 2024'te F Grubu'ndaki ikinci karşılaşmasında Portekiz'e 3-0 mağlup olan A Milli Futbol Takımımızda teknik direktör Vincenzo Montella, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Montella, "Fena bir maç oynamadık. İlk 20 dakika biz gole çok yaklaştık. İlk dakikalarda bu seviyedeki rakiplere gol bulmazsanız, işini zor oluyor" ifadelerini kullanırken, karşılaşmada yaşananlar ve kadro tercihine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Maçla alakalı konuşursak daha iyi olur. Fena bir maç oynamadık. İlk 20 dakika biz gole çok yaklaştık. İlk dakikalarda bu seviyedeki rakiplere gol bulmazsanız, işini zor oluyor. İlk gol sonrasız moral düştü, toparladık derken ikinci gol... Toparlamaya çalıştık, sonuna kadar mücadele ettik.

ARDA GÜLER'İN SAKATLIK RİSKİ VARDI

Üç tane iyi kalecimiz var. İtalya maçında Altay Bayındır iyi performans gösterdi. Galler maçında da sonradan girdi ve iyiydi. Bu sabah Mert Günok sakatlığıyla uyandık. Altay, Almanya maçında da iyiydi. Üç kalecimiz de iyi. Bir şeyler ters gidince ilk düşman Milli Takım'ın hocası oluyor. Bunun farkındayım. Karar verirken, bildiklerimi uyguluyorum.

İsmail Yüksek çok büyük sakatlıktan geri geliyor. 90 dakika oynamaya hazır değil. 45 dakika farklı, 90 dakika farklı. Zaman verdik, sonuna kadar bekledik. Arda Güler konusunda üzgünüm. Arda yorgundu ve sakatlık riski vardı. Oyuna alırken de düşündüm. 3-0'dayken bir gol atarız düşüncesiyle oyuna aldım."