Mehmet Demirkol'dan Türkiye-İtalya maçı yorumu: Uyanık olması lazım
Ekleme: | Güncelleme: 11.06.2021 17:45

Mehmet Demirkol'dan Türkiye-İtalya maçı yorumu: Uyanık olması lazım

A Milli Takımımız, EURO 2020'nin açılış maçında Roma'da İtalya ile karşılaşacak. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, dev karşılaşma öncesi değerlendirmelerde bulundu.

A Milli Takım, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) açılış maçında bu akşam İtalya ile karşı karşıya gelecek. İtalya'nın başkenti Roma'daki Olimpiyat Stadı'nda oynanacak ve TSİ 22.00'de başlayacak A Grubu'nun ilk maçında Hollandalı hakem Danny Makkelie düdük çalacak. Karşılaşma TRT 1'den naklen yayımlanacak.

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, karşılaşma öncesinde değerlendirmelerde. Fanatik Gazetesi'ndeki yazısında Mehmet Demirkol şu sözlere yer verdi:

"Biz Hollanda ve Fransa’ya maçın başında yaptığımız baskıyı tekrarlayacağız. Başarılı olursak imkan çıkar. Ama bu baskıyı kırdıklarında hızlı ve seçeneği fazla bir geçiş oyunu örneğiyle karşılaşırız. İyi dönmemiz, ne zaman baskı ne zaman kontrol oynayacağımızı iyi planlamamız gerekiyor. -Duran toplarda uzun savunmacıları dikkati çekse de İmmobile ve Belloti’nin yanı sıra orta sahaları da çok iyi kendilerini unutturup şans buluyorlar. Aslında bize benziyorlar. Bu kanat akınlar için de geçerli, kanat beklerimizin ve Okay’ın çok uyanık olması lazım." 

 

Spor