Mehmet Büyükekşi'den Adaylık Açıklaması

Mehmet Büyükekşi'den Adaylık Açıklaması
Süper Lig'in tamamlanmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 18 Haziran'da yapılacak olan başkanlık seçimiyle ilgili de konuştu.

Bu sezon futbol camiasında en çık tartışılan isimlerin başında gelen TFF başkanı Mehmet Büyükekşi, geride kalan lig, Fenerbahçe'nin başkanlık seçimi ve EURO 2024 ile ilgili konuştu.

"KİMİN ŞAMPİYON OLDUĞU BİZİ İLGİLENDİRMİYOR"

Muhabirin "Bu sene lig, sizin için nasıl geçti?" sorusuna Büyükekşi, "Kimin şampiyon olduğu, kimin küme düştüğü bizi ilgilendirmiyor. Bizim için adaletin yerini bulması son derece önemli." şeklinde konuştu.

mehmet-buyukeksi-3.jpg

"ÖNCELİKLİ HEDEF GRUPTAN ÇIKMAK"

EURO 2024'e ilişkin konuşan TFF Başkanı, "Öncelikle gruptan çıkabilmek. Ayın 4'ünde ilk hazırlık maçımızı İtalya ile oynayacağız. Ayın 10'unda da Polonya ile. Daha sonra ayın 18'inde ilk maçımız Gürcistan'la. İnşallah gruptan çıkarsak, ilk 16, daha sonra gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz." dedi.

mehmet-buyukeksi-2.jpg

"TFF ADAYLIĞI İÇİN AÇIKLAMA"

18 Haziran yapılacak TFF başkanlık seçimine ilişkin aday olup olmayacağı sorulan Büyükekşi, "TFF seçimlerinden aday olup olmayacağım henüz belli değil. Daha sonra bunları konuşacağız, kamuoyuyla paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

tff-baskani-mehmet-buyukeksi.jpg

"FENERBAHÇE, BİZİ İLGİLENDİRMİYOR"

Fenebahçe'deki seçim yarışının sorulduğu Mehmet Büyükekşi, " Fenerbahçe'nin seçimi bizi ilgilendirmiyor. Kim başkan olursa biz onunla çalışırız." şeklinde konuştu.