Halk TV Canlı Yayın
İtalya Spor Bakanı Spadafora'dan 'corona virüs' çağrısı: Futbol ligi askıya alınsın
İtalya'da birçok kentin karantina altına alınmasının ardından, İtalya Spor Bakanı Vincenzo Spadafora da yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Serie A Ligi'ndeki maçların askıya alınması yönünde çağrıda bulundu.

Bir süredir Serie A Ligi futbol maçları seyircisiz oynanan İtalya'da, İtalyan Oyuncular Birliği, gittikçe artan virüs salgınından dolayı ligin askıya alınması çağrısında bulunmuştu. Bugün, İtalya Spor Bakanı Vincenzo Spadafora da birliğin bu çağrısına destek veren bir açıklamada bulundu.

İtalya'da son durum ise kritik. Milano kentinin de bulunduğu Lombardia bölgesi ile bu bölgenin dışında 14 kente giriş-çıkışlar kapatıldı ve sıkı güvenlik önlemleri alındı. Ülkede an itibarıyla 5 bin 883 vaka tespit edildi ve 233 kişi yaşamını yitirirken 589 kişinin de durumunun ağır olduğu ifade edildi.

Dünya genelinde çok sayıda etkinlik, corona virüs salgını nedeniyle iptal edilirken Bahreyn'de düzenlenecek olan Formula 1 yarışının da seyircisiz oynanacağı kararı çıkmıştı. Tokyo'da yapılması planlanan 2020 Olimpiyat Oyunları'nın ise akıbeti henüz belli değil.