İsmail Kartal'dan Olympiakos maçı öncesi dikkat çeken açıklama

İsmail Kartal'dan Olympiakos maçı öncesi dikkat çeken açıklama
Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Olympiakos maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Kartal, Djiku'nun Olympiakos maçında oynayabileceğini söyledi.

İsmail Kartal, Olympiakos'la oynanacak UEFA Avrupa Konferans Ligi çeyrek final rövanş maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmaya ilişkin İsmail Kartal, "Oyuncularımızla toplantılar, antrenmanlar yaptık. İlk maçta 3-2 kaybederek ülkemize geldik. Yarın muhteşem tarafarımızın önünde yarı finale çıkabilmek için yapmış olduğunuz analizlerde rakibimizin kaliteli oyuncuları var. Olympiakos iyi bir takım. Biz de iyi bir takımız. Yarı finale adımımızı atabilmemiz için taraftarımızın vereceği enerjiyle, güçlü oyunla yarı finale çıkmak istiyoruz." dedi.

"DJIKU ÇOK İYİ DURUMDA"

Djiku'nun son durumunu paylaşan Kartal, "Djiku çok iyi durumda. Bugün bakacağız, yarın oynayabilir. Djiku'nun oynayacağı daha belli değil. Bu akşam karar vereceğiz. Çok kaliteli bir oyuncu. Bir maçta ayağının tarak kemiği kırılıyor, maçı öyle bitiyor haberi yok. Çok özgüvenli bir oyuncu. Çok değerli bir oyuncu. Bu akşam bakacağız ve bir değerlendirme yapacağız." açıklamasında bulundu.

"TARAFTARIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ"

Taraftarın desteğiyle ilgili soruyu yanıtlayan İsmail Kartal şunları söyledi, "Yarın taraftarlarımızın maç başından sonuna kadar bizi destekleyeceklerine inanıyoruz. Bu destekle performansın artacağını biliyoruz. Bunu ortaya koyabilemk için taraftarın desteği çok önemli. Yunanistan'da iyi başlamıştık, gol atalım derken kendi yapmış olduğumuz bireysel hatalardan gol yedik. Yarın böyle hatalar yapmadan kendi karekterimizi yansıtarak maçı bitirmek istiyoruz."

"LİG BİTMEDEN ARAMIZA DÖNEBİLİR"

Jayden Oosterwolde'nin sahalara geri dönüşüyle ilgili soruyu yanıtlayan İsmail Kartal, "Şu anda iyi durumda. Çok güçlü bir kas yapısı var. Beklenenden daha iyi aramıza dönebileceğini düşünüyoruz. Belki de lig bitmeden aramıza katılabilir diye tahminde bulunuyoruz." dedi.