İsmail Kartal'dan Alanya maçı öncesi uyarı

İsmail Kartal'dan Alanya maçı öncesi uyarı
Alanyaspor maçı öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'dan takıma uyarı geldi. Savunmadaki futbolcuları özel olarak uyaran Kartal, “En önemli konu, stoper ve beklerin maç sırasında sürekli iletişim halinde olmaları." dedi.

Süper Lig’in 25. haftasında Fenerbahçe, sahasında yarın akşam Alanyaspor’u ağırlayacak. Zorlu mücadele öncesinde sarı-lacivertlilerin hocası İsmail Kartal, idmanda takıma uyarılarda bulundu.

"İLETİŞİM HALİNDE OLURSANIZ, SORUN YAŞAMAYIZ"

Fanatik’in haberine göre İsmail Kartal, savunma hattını özel uyardı. Kartal futbolculara yaptığı konuşmada, “En önemli konu, stoper ve beklerin maç sırasında sürekli iletişim halinde olmaları. Rakibin kanat oyuncuları, stoper ve bek arasına girerek markajdan kurtulmaya ve tehlike yaratmaya çalışıyor. İletişim halinde olursanız, sorun yaşamayız. Ayrıca kademelerde de çok dikkatli olmamız gerekiyor. Yerini kaybeden birinin boşluğunu hemen doldurmalıyız.” dedi.

"TOP KAYIPLARINA DİKKAT EDİN"

Top kayıplarına da dikkat edilmesi konusunda takımı uyarak İsmail Kartal, “Karşımızda atağa hızlı çıkan bir rakip olacak. Kaptırdığımız topları süratle ceza sahamıza taşıyabilirler. Bu nedenle top kayıpları konusunda dikkatli davranmalıyız. En büyük kozumuz olan taraftarımızın da desteğini arkamıza alarak kazanacağımıza inancım tam. Yeter ki 90 dakika boyunca motivasyonumuzu kaybetmeden oynayalım.” Ifadelerini kullandı.