İsmail Kartal: Beşiktaş'ın sertliğine hakem izin verdi

Süper Lig'in 36. haftasındaki derbi heyecanı 1-1'lik skorla tamamlandı. Maçı değerlendiren Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, "Biz 55. dakikaya kadar istediğimiz futbolu oynayamadık" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Mayıs 2022 10:02

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Beşiktaş derbisinin ardından açıklamalarda bulundu.

"Rakip çok sert oynadı"

"Zor bir maç olacağını tahmin ediyorduk. Rakip çok sert oynadı. Bu kadar sertliğe hakem de biraz izin verdi ama 55. dakikaya kadar istediğimiz oyunu bir türlü oynayamadık. Oyun çok durdu, çok sert bir maç geçti."

"İyi mücadele ettik"

"İyi mücadele ettik. Derbilerin zorluğunu herkes bilmekte. En azından kaybetmeden, 1 puan alarak evimize dönüyoruz. Kazanmak için geldik, kazanabilirdik de ama kendi oyunumuzu bir türlü sağlayamadık. Rakip de buna izin vermedi."

"12 maçtır kendi evinde derbileri kaybetmeyen bir Beşiktaş var"

"Bizim en önemli kilit oyuncularımız yoktu, buna rağmen sahada olan futbolcularımız elinden gelen her şeyi yaparak diğer arkadaşlarını aratmadı. 12 maçtır kendi evinde derbileri kaybetmeyen bir Beşiktaş var, buradan da bir puan aldık, puan puandır."

"Serdar’ın kredisi vardı"

"Bugün Serdar Dursun’u daha önce oyundan alacaktım. İstediğim bağlantıları yapamadı, yapamadığı için ayakta da kalamadı. Aslında bizim oradaki geçiş oyunumuzda Serdar Dursun çok önemli oyuncu olduğu için bekledim yapacak diye. Devre arasında uyardım. Kendi futbolumuzu oynayalım dedim. Kazanırız kaybederiz dedim. Birazcık 55’ten sonra bunu yapmaya başladık, bu seferde Serdar Dursun 2. bölgeden 3’e gelip bağlantıları kursaydı daha etkili olabilirdik. Bazen maç maç oyuncuların performansları elinizde olmayan şekilde oluyor. Yapamıyorsunuz bazen. Hamleleri yaptık, hep bekledim daha öncede yapabilirdim. Bugüne kadar yaptığı için Serdar’ın kredisi vardı."

"Topun hızını arttırmada soru işaretleri var"

"Crespo’nun olmayışı diğer oyuncuların olmaması, keşke elimizde olsalar. Şanssız sakatlıklar yaşıyoruz. Kas sakatlıkları değil bunlar, oyun içerisinde normal bir çarpışma oluyor. Hep böyle şanssızlıklar oldu. Bugüne kadar istediğimiz sağlıklı oyuncular elimizde olsa onlarla oynayabilsek. Onların yerine oynayanlarda bizim oyuncumuz. Gustavo bize göre çok iyi oynadı. Pas trafiğinde bizim istediğimiz topun hızını arttırmada daha tam mıyız, soru işaretleri var. Bu takım bir sistemden bir sisteme geçti. Gustavo yeni yeni oynamaya başladı bunlar geçiş süresinde olabilir"