Hande Baladın'ın maç totemi: Önceki maçta iyi oynadıysa...

Hande Baladın'ın maç totemi: Önceki maçta iyi oynadıysa...
Günümüzde A Milli Kadın Voleybol Takımı da başarılarıyla göğsümüzü kabartmaya, mücadeleleri ile ilham olmaya ve deyim yerindeyse tarih yazmaya devam ediyor. Tokyo Olimpiyatları ve ardından 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda müthiş başarılara imza atan Filenin Sultanları'ndan Hande Baladın hakkında bilinmeyenler...

Türk kadın voleybolu için, 2003'te kazanılan ve en büyük derece kabul edilen Avrupa 2.'liği her şeyin başlangıcı oldu. O yıla kadar, uluslararası arenada başarısı bulunmayan A Kadın Milliler'in yükselişi, 'Filenin Sultanları'nın doğuşu 2003'le birlikte günümüze kadar geldi...

ekran-resmi-2021-09-03-15-16-00.png

Türkiye'nin takım sporlarındaki en başarılı branşı olan, kadın voleybolu; istikrarlı gidişin, kulüplerin altyapıya verdiği önem ve altyapı havuzun genişleyerek ilerlemesiyle günümüzde zirveye çıkmayı başardı.

2019-2020 arasında Avrupa Kadın Voleybol Şampiyonası'nın final karşılaşmasında Sırbistan'a yenilen Filenin Sultanları gösterdikleri başarıyla Türkiye'de kupayı almış gibi karşılandı. 

Son olarak Tokyo'daki üstün performanslarıyla ülkemize gurur yaşatan Filenin Sultanları kapanışı da Avrupa Arenası'nda yapacak.

ekran-resmi-2021-09-03-15-14-29.png

Çıktıkları her maçta mücadelelerini kanlarının son damlasına kadar ortaya koyan kızlarımız; kadının gücünü, azmini ve başarısını en iyi şekilde göstererek pek çok insana da örnek oluyor. Belki voleybol ile çok ilgili olmayan insanların bile dikkatini çeken Filenin Sultanları öyle güzel işlere imza atıyor ki onları izlerken gururlanmamak ve onlara hayranlık duymamak elde değil. Son dönemlerde onların gündemde olduğunu biliyoruz. Ancak neler yaptıklarından yeterince haberdar mıyız? Gelin hep birlikte oyuncuları tanıyalım.

ekran-resmi-2021-09-03-15-14-08.png

Hande Baladın hakkında bilinmeyenler!

Hande Baladın, A Milli Kadın Voleybol Takımında gösterdiği mücadele ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kariyeri boyunca pek çok kulüpte forma giyen Hande Baladın, voleybola ise Eczacıbaşı takımında başladı. Milli Takım ve kulübünde pek çok başarı elde etti. Peki, Hande Baladın kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler...

Hande Baladın Kimdir?

Hande Baladın 1 Eylül 1997 tarihinde dünyaya geldi. Milli smaçör Hande Baladın, voleybola orta oyuncu olarak başladı.

Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısından yetişen genç oyuncu, 2015-2016 sezonunda A Takım’a yükseldi. 2018-2019 sezonunda, deneyim kazanmak amacıyla Galatasaray’da kiralık olarak oynayan Hande, 2019-2020 sezonunda yuvaya geri döndü.

Kulüp Başarıları

·         2016 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonluğu

·         2017 CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi Üçüncülüğü

·         2018 CEV Kupası Şampiyonluğu

·         2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası Şampiyonluğu

·         2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası İkinciliği

·         2020 AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası Şampiyonluğu

Milli Takım Başarıları

·         2013 Gençler Avrupa Şampiyonası Üçüncülüğü

·         2015 FIVB U23 Dünya Şampiyonası İkinciliği

·         2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu 

·         2017 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Üçüncülüğü

·         2018 FIVB Milletler Ligi İkinciliği

·         2019 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası İkinciliği

·         2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri Birinciliği

Bireysel Başarılar

·         2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası - “En Değerli Oyuncu” ve “En İyi Smaçör” 

·         2013 Gençler Avrupa Şampiyonası -  “En İyi Blok Yapan Oyuncu” 

Hande'den 'toka' totemi!

Hande Baladın bir maçta iyi performans sergilediyse sonraki karşılaşmalarda aynı tokaları takıyor. 
Futbol ve basketbol takip ediyor, Beşiktaşlı ve dans etmeyi seviyor. Kahveye göre çayı daha çok tercih ediyor. Soğuğu hiç sevmiyor ve yaz tatillerini tercih ediyor. 'Djokovic mi Nadal mı?' sorusuna 'Nadal' yanıtını veren Hande İzmir'i çok seviyor. İspanyolca dersi alan Baladın dizi izlemeyi seviyor.