Hakim Ziyech transferinin perde arkası

Hakim Ziyech transferinin perde arkası
Galatasaray, Chelsea'den Hakim Ziyech'i 1+1+1 yıllığına kadrosuna kattı. Sarı kırmızılıların transferi dünyada yankı buldu. Bu transferin perde arkası da ortaya çıktı.

Galatasaray, Chelsea'den Hakim Ziyech'i bedelsiz kiraladı. Sarı kırmızılılar, oyuncu ile 1+1+1 yıllık sözleşme imzaladı. KAP'a bildirilen açıklamada oyuncuya bu yıl için 3.5 milyon, devam edilmesi halinde kalan 2 yıl için de 2.8 milyon Euro maaş ödeneceğini açıkladı.

Galatasaray'ın yıldız oyuncuyu tribünden tanıtması dünyada yankı buldu. Avrupa'nın önde gelen gazeteleri ve sosyal medyada Hakim Ziyech duyurusu beğeni topladı.

Sabah gazetesi, Galatasaray'ın Hakim Ziyech transferinde yaşananları aktardı

Galatasaray'ın transferlerinde etkin rol oynayan Erden Timur yoğunluk nedeniyle hastanelik oldu. Timur, Hakim Ziyech transferinin son prosedürlerini hastaneden yürüttü.

Erden Timur ve Galatasaraylı idareciler, Chelsea ile görüşmeleri hastanede yapılan yazışmalarla gerçekleştirdi. Hakim Ziyech'in sakatlık ihtimaline karşı sarı kırmızılılar, 1+1+1 yıllık teklif yaptı. İngiliz ekibi Galatasaray'ın isteğini kabul etti.

Hakim Ziyech ilk açıklamalarını kulüp televizyonuna yaptı. Faslı oyuncu, "Türkiye'nin en büyük kulübü Galatasaray'da oynayacağım için çok mutluyum ve çok heyecanlıyım. Galatasaray'ın tarihinde başarılı olan diğer futbolcular gibi ben de iz bırakmak istiyorum. Kendime güveniyorum. Takım olarak başarılı olacağız. Buna inanıyorum." dedi.